Ile tak naprawdę ZARABIAM na YouTube?

Ile tak naprawdę ZARABIAM na YouTube? Moje zarobki YouTube z poprzedniego miesiąca + jak sprawdzić ile dany youtuber zarabia na filmikach?Ile zarabiam na wyświetlanych reklamach?

Miesięcznie to ok. 100 zł. Jest za niska kwota by wypłacać miesięcznie z konta AdSense, minimum to 300 zł.Jak sprawdzić ile dany youtuber zarabia an YouTube?

Na powyższej stronie (socialblade.com) można sprawdzić ile dany youtuber zarabia na filmikach:

1. wpisujecie login youtubera w pole Enter YouTube Username
2. Klikacie Search
3. Wyskakują Wam statystki odtworzeń filmików, subskrypcji i szacunkowe zarobki (zakres jest dosyć szeroki, ponieważ w zarobki zależą od ilości kliknięć w reklamy, a nie tylko samych wyświetleń filmików)

PS To NIE jest post sponsorowany! :) Stronkę tę znalazłam sama i polecam ją, ponieważ u mnie się sprawdza.

Czy jest to kwota adekwatna do włożonej pracy, czasu i pieniędzy?


Zdecydowanie nie. Podsumowując wydane pieniądze na YouTube - sprzęt foto i komputer kosztowało mnie to o wiele więcej niż zarobiłam w całym okresie mojej działalności na YouTube, a przecież nie podliczam włożonego czasu i pracy do tego ;)
Ile czasu w ciągu dnia poświęcam na pracę związaną z YouTube?

Praktycznie większość wolnego czasu - jeśli nie nagrywam filmików ani nie edytuję to wtedy odpisuję na wiadomości od widzów, których dostaję codziennie kilkadziesiąt + komentarze (za które ogromnie dziękuję :) i to naprawdę zajmuje mnóstwo czasu, a więc za godzinę włożonej pracy w YouTube zarabiam może z kilka groszy, więc osoby, które twierdzą, że robię YouTube dla kasy są w wielkim błędzie i powyższy zrzut ekranu z moimi zarobkami to potwierdza :)


Co jest dla mnie największym 

wynagrodzeniem za pracę na YouTube?
Wasz pozytywny odzew! Wasze pozytywne komentarze, lajki pod filmikami i ciepłe wiadomości, pełne wsparcia i rad. Ogólnie kontakt z Wami :)


Czym są dla mnie zarobki z YouTube?

Dodatkową motywacją do tworzenia regularnie lepszej jakości filmików :) Pieniądze odkładam i inwestuję później w lepszej jakości sprzęt do nagrywania.


Co uważam na temat sponsorowanych filmików na YouTube?

Tak jak wspominałam wcześniej - praca na youtube zajmuje mnóstwo czasu, a wynagrodzenie z reklam jest groszowe…

Współprace sponsorowane nie są złe - nagrywanie filmików nie jest darmowe, sprzęt też kosztuje, a już nie mówię o poświęconym czasie na nagrywanie, edytowanie, odpisywanie, udzielanie porad itd. To jest jak praca na pełny etat, tylko wynagrodzenie o wiele mniejsze - widać na wyżej zamieszczonym zrzucie ekranu ;)

Dlatego dla osób, które chcą trochę zarobić na YouTube to właśnie współprace sponsorowane są wyjściem. Jeśli wideo sponsorowane jest odpowiednio oznaczone to nie widzę żadnego problemu - te filmiki są zazwyczaj lepiej wykonane i ciekawsze - z uwagi na większy budżet. Wiele razy widziałam świetnie zrobione filmy sponsorowane.

Jednak to co uważam za podstawę to szczerość! Dlatego osobiście odrzucam większość współprac, ponieważ nie promuję produktów, które nie są zgodne z moimi wartościami.


Co uważam na temat barterowych współprac na YouTube?

Niektórzy również znajdują negatywne aspekty współprac barterowych - w komentarzach piszą "dostałaś to za darmo!! wstydź się"… ;)

Prawda jest jednak taka, że "za darmo" nic nie ma i gdyby nie ogromna ilość włożonego czasu i pracy w bloga/youtube'a to produktów "za darmo" w ogóle by nie było :) Przecież na to by firmy w ogóle zwróciły uwagę na daną youtuberkę/bloggera nie wystarczy tylko założyć bloga czy kanał na YouTube!

Z tego właśnie powodu nie jestem zwolenniczką mówienia "dostałam coś za darmo" ponieważ w moim odczuciu to wcale nie było za darmo! Współprace barterowe są ok, ale nikt nie jest w stanie się z nich utrzymać, mogą one być dodatkiem dla vloggerki, która utrzymuje się z innych zarobków.
Nie dla wszystkich YouTube to praca na pełny etat - ale na pewno marzenie wielu :)Moje kanały YouTube: JULIA YouTubeJULtube i naZDROWIE
Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram i Twitter


SHARE:

6 komentarzy

 1. Noi dlatego Cię lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że satysfakcja z tego, iż ktoś docenia twoją pracę, ogląda filmiki itp jest czasem lepsza od pieniędzy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie jest to hobby niż forma zarobku. Pomińmy już nawet podatki.

  Red is Bad

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie to wyjaśniłaś, nie miałam pojęcia o tych sprawach. Vlogowanie i blogowanie zajmuje bardzo dużo czasu, to potwierdzam :) Ale właśnie dla wiernych obserwatorów, miłych komentarzy i satysfakcji taka ciężka praca się opłaca!
  Pozdrawiam,
  Faustyna

  OdpowiedzUsuń

© Julia Caban | Blogger Template Created by pipdig