Pyroluria, czyli choroba, która może powodować wszystkie Twoje problemy, a o której nie masz pojęcia!

Pyroluria, czyli choroba, która może powodować wszystkie Twoje problemy, a o której nie masz pojęcia!


Pyroluria jest zaburzeniem genetycznym. Jej podłożem jest nabyta nierównowaga biochemiczna przejawiająca się w nadmiernej produkcji pyroli przez organizm ludzki. Jest to produkt uboczny syntezy hemoglobiny, który zostaje wydalany z moczem.

U większości osób poziom pyroli jest niski, u osób z pyrolurią jest za to nadmiernie wysoki. Pyrole wiążą się w organizmie z cynkiem i witaminą B6, a to skutkuje że te składniki odżywcze są w znacznej mierze wydalane z organizmu. Powoduje to poważne problemy głównie w sferze psychicznej.

Wysoki poziom pyroli w moczu jest również wiązany ze schizofrenią. To zaburzenie genetyczne wiąże się jako czynnik współistniejący z takimi chorobami jak:
 ADHD,
alkoholizm,
autyzm,
choroba dwubiegunowa,
depresja,
zespół Downa,
epilepsja,
zatrucie metalami ciężkimi,
stwardnienie rozsiane,
choroba Parkinsona,
schizofrenia.

objawy:
Niestabilność emocjonalna,
Brak umiejętności zapamiętywania snów,
Niska tolerancja stresu,
Zaburzenia behawioralne,
Częste bóle stawów,
Częste infekcje,
Słaby apetyt, w szczególności rano,
Słaba tolerancja białka,
Preferowanie diet wegetariańskiej,
Blada karnacja, trudność w nabraniu opalenizny,
Białe plamki na paznokciach,
Mdłości, choroba lokomocyjna,
Hipoglikemia,
Alergie,
Częste poczucie zmęczenia,
Słabe szkliwo nazębne,
Problemy z dziąsłami,
Słodkawy zapach potu i oddechu,
Nietolerancje na światło, zapach, dźwięk,
Drgawki, spazmy,
Halucynacje,
Nieproporcjonalne nabieranie masy tłuszczowej,
Chłodne dłonie i stopy,
Sucha i szorstka skóra,
Słaba pamięć krótkoterminowa.

jak to działa?
Pyrole wiążą się z cynkiem, biotyną, manganem, witaminą B6, kwasem arachidonowym i innymi istotnymi składnikami odżywczymi, a to skutkuje niedoborami.

Niedobór cynku może powodować:
zaburzenia emocjonalne, szorstką skórę, gorsze leczenie się ran, opóźniony wzrost, białe plamki na paznokciach, problemy skórne, utratę apetytu, demineralizację kości wiele innych. Cynk jest dodatkowo silnym przeciwutleniaczem i niższe poziomy cynku prowadzą do stresu oksydacyjnego. Konsekwencją niedoboru cynku jest obniżony poziom glutationu, a zatem zmniejszone funkcje detoksykacyjne organizmu. Cynk jest niezbędny do prawidłowego działania układu odpornościowego.

Niedobór biotyny prowadzi do:
 wysypek, suchej skóry, słabych paznokci i włosów, jak również depresji, otępienia, utraty słuchu, zakażeń grzybiczych, bóli mięśniowych. Biotyna bierze udział w produkcji energii w mitochondriach, jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Bierze udział w procesach starzenia.

Niedobór manganu może skutkować:
 bólem stawów, stanem zapalnym, artretyzmem. Może powodować zmiany w pigmencie włosów albo w spowolnieniu ich wzrostu. Jest niezbędny dla normalnego wzrostu, gospodarki glukozowej, metabolizmu tłuszczów i produkcji hormonów tarczycowych. Może prowadzić do cukrzycy, choroby Parkinsona, osteoporozy i epilepsji.

Niedobór witaminy B6 może prowadzić do:
 nadmiernej nerwowości, bezsenności, osłabienia mięśni, słabego wchłaniania składników odżywczych, zaburzenia syntezy neuroprzekaźników i hemoglobiny. B6 ma również wpływ na poziom glutationu.

Niedobór kwasu arachidonowego może prowadzić do:
 zaburzenia funkcji białych krwinek i większej podatności na infekcje. Powoduje zmiany w zachowaniu, suchość w oczach, opóźnienie wzrostu, suchą skórę i włosy, utratę włosów, problemy z nerkami, problemy z tętnem.

zatruciem metalami ciężkimi
 Zarówno cynk, jak i B6 biorą udział w produkcji glutationu, który odpowiada za usuwanie metali ciężkich z organizmu. Niedobór tych składników powoduje niedobór glutationu. Rtęć, ołów i metale o podobnej do cynku budowie cząsteczkowej wiążą się w organizmie w miejsce cynku.

jak wykryć pyrolurię?
Pyrolurię można potwierdzić poprzez test na poziom pyroli w moczu. Testy przeprowadzają liczne laboratoria.

jak leczyć?
Trzeba dostarzyć organizmowi duże dawki brakujących pierwiastków poprzez zmianę diety (wprowadzenie dużej ilości świeżych warzyw i owoców, rezygnacja z cukru i przetworzonych produktów). To zazwyczaj nie jest możliwe jedynie poprzez zmianę diety, dlatego zalecana jest suplementacja.

suplementacja

Po potwierdzeniu pyrolurii pacjent jest leczony dużymi dawkami cynku, biotyny, manganu, witaminy B6 i kwasu arachidonowego. Dr Klinghardt opracował szczegółowy protokół leczenia z podaniem dokładnych dawek. Istnieją również preparaty zbiorcze, zawierające wszystkie ww. składniki, np. Depyrrol (http://www.aloeride.com/products/Depyrrol-Kind%3A-children%27s-HPU-formula.html) . Poprawa następuje po około 4-6 miesiącach.

Przy suplementacji cynku zalecane jest częste kontrolowanie poziomu miedzi we krwi, gdyż cynk i miedź działają wobec siebie antagonistycznie.

Moje kanały YouTube: JULIA YouTubeJULtube i naZDROWIE
Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram i Twitter

source:
http://www.pdm.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=35&Itemid=47
http://www.primalbody-primalmind.com/?p=398
http://www.neuro24.de/show_glossar.php?id=1973
http://www.betterhealthguy.com/joomla/images/stories/PDF/kpu_klinghardt_explore_18-6.pdf
SHARE:

3 komentarze

  1. hm.. wiekszosc z tego sie u mnie nie zgadza :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Hohoho... Teraz pewnie 90% osob, ktore to przeczytaly, rwie sobie wlosy z glowy :D

    OdpowiedzUsuń
  3. No miałaś racje. Nie miałem pojęcia o takiej chorobie.

    OdpowiedzUsuń

© Julia Caban | Blogger Template Created by pipdig