miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

10 sposób na inne zastosowanie szamponu do włosów - seria INNE ZASTOSOWANIE KOSMETYKÓW - alternatywne sposoby na zużycie produktu


Dzisiaj kolejny post z serii "Inne zastosowanie kosmetyków", a tym razem o szaponach do włosów! Mam nadzieję, że Was zaciekawi, jeśli macie swoje propozycje to oczywiście podzielcie się nimi w komentarzach :)


Sposoby na wykorzystanie szamponu do włosów:

1. odżywianie skóry torebek i butów
Wmasuj szampon w skórę i wypoleruj, ten zabieg nie tylko odżywi, ale także ochroni przed solnymi plamami, które tak często pojawiają się na naszych butach w zimie…

2. rozwiązanie na zacięty zamek
Wystarczy wlać odrobinę szamponu na wacik i potrzeć zamek, to ułatwi poślizg i rozwiąże problem z zamkiem.

3. sposób na skurczony sweter w praniu
Szampon dla dzieci i ciepła woda wystarczą, by Twój ukochany sweter, który skurczył się w praniu powrócił do normalnego rozmiaru!

4. mycie liści roślin domowych
Jak wiadomo nie tylko na meblach usadza się kurz, ale w przypadku liści musi być on koniecznie wytarty, ponieważ rośliny potrzebują oddychać! Rozpuść kilka kropli szamponu w garnku wody, użyj ściereczki by przecierać tą miskturą liście.

5. odżywianie skóry stóp
Przed snem nałóż trochę szamponu na stopy, nałóż skarpetki, a rano obudzisz się z niesamowicie miękkimi stopami.

6. substytut kremu do golenia
Skończył Ci się krem do golenia? Użyj szamponu, sprawdza się tak samo dobrze jak krem do golenia, a czasami nawet lepiej!

7. czyszczenie mocno zabrudzonych dłoni
Szampon często sprawdza się lepiej niż mydło w przypadku mocno ubrudzonych, tłustych dłoni. Usunie on nawet plamy z farby!

8. usuwanie osadu z lakieru do włosów ze ścian
Jeśli w Twojej łazience nagromadził się nalot z lakieru do włosów to szampon idealnie się go pozbędzie! Nałóż go trochę na mokrą gąbkę i przetrzyj zabrudzone miejsce.

9. szampon zamiast łagodnego proszku/płynu do prania
Wystarczy kropla, by uprać delikatne ubrania, takie jak bielizna. Po co kupować drogi, łagodny detergent jeśli ma się pod ręką szampon? ;)

10. mycie pędzli
Zwykły szampon idealnie myje pędzle do makijażu i nie ma potrzeby kupowania specjalnych do tego preparatów.
SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig