miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

czym jest SZCZĘŚCIE?

W dzisiejszych czasach dużo ludzi uważa się za nieszczęśliwych, dlaczego tak się dzieje? Mamy aż tyle, że chcemy jeszcze więcej. Nasze oczekiwanie nieustannie rosną, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy… Co w momencie gdy nie zostaną spełnione? Rozczarowanie nie jest przyjemnym uczuciem, więc dlaczego aż tak bardzo się na nie narażamy?


Moje życie zależy wyłącznie ode mnie, a Twoje od Ciebie. Szczęście jest w każdym z nas, tylko od nas samych zależy czy będziemy szczęśliwi czy nie. Nasze szczęście nie zależy od innych ludzi. 

Dlaczego tak bardzo przejmujemy się opiniami, które mówią o nas inni ludzie? Już nawet nie chcę wspominać, że często są to osoby, które kompletnie nas nie znają - np. anonimowe jednostki w internecie. 

Przejmujemy się problemami innych, gdy nasi bliscy są nieszczęśliwy to przyjmujemy tą samą postawę. Jedna osoba, która postanowiła być nieszczęśliwa jest w stanie zmienić szczęśliwych ludzi w takich samych jak ona. 

Przykład: Osoba w pośpiechu szykuje się do pracy, wylewa kawę, postanawia być zła i obwinić za to pracę i wszystko co z nią związane, ludzi pracujących w tym samym miejscu też. Negatywne nastawienie tej osoby sprawia, że inni pracownicy zostają wprawieni w taki sam nastrój. Wracają do domu, wyładowują się na domownikach, ci wyładowują się na innych, których spotkają np. na na swoich znajomych… i tak dalej.
Co byłoby gdyby osoba, której wylała się kawa, zdała sobie sprawę, że to jej wina i zamiast się złościć, uśmiechnęła się. Była wdzięczna za to, że nie poparzyła się przy okazji albo, że nie stało się coś gorszego? Co dobrego dało jej przybranie negatywnej postawy?

Wdzięczność
Dlaczego nie doceniamy tego co mamy? Liczba rzeczy za które powinniśmy być wdzięczni jest tak długa, że aż nieskończona! Doceńmy to co mamy. To zależy tylko od nas. 

Decyzję o tym czy jesteśmy szczęśliwi czy nie, podejmujemy codziennie. To ważne, musimy o tym pamiętać. To, że jednego dnia postanowimy być pozytywni, nie oznacza, że drugiego już z automatu będziemy tacy sami. Nie jesteśmy robotami, które wystarczy raz zaprogramować. 
Każdego ranka musimy decydować o tym jacy będziemy i zawsze o tym pamiętać! Nie przyjmować negatywnych uczuć od innych. Łatwe to nie jest, ale w końcu zależy wyłącznie od nas, więc jeśli zdamy sobie z tego sprawę to będziemy w stanie kontrolować na co jesteśmy otwarci, a na co nie.

Skupmy się na tym co sprawia daje nam szczęście, wzmacnia nas, dowartościowuje… Róbmy to co kochamy. Kochajmy ludzi, akceptujmy ich za to jacy są, nie oceniajmy, nie bądźmy zazdrośni. Cieszmy się szczęściem innych, dzielmy się szczęściem z innymi. 

Dawanie szczęścia innym jest kluczem do jego otrzymania.


Do napisania tego natchnęła mnie rozmowa z pewną osobą. Pewnie większość osób, które obserwują bloga od dawna będzie nieco zdziwiona tematyką tego tekstu. 
Mój blog jest miejscem, w którym chcę dzielić się tym co mnie inspiruje. Nie jest to jedynie moda, dlatego wpisy będą nieco zróżnicowane.
SHARE:

2 komentarze

  1. Świetny post - zgadzam się w zupełności :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz świetny blog, który zawiera wiele cennych informacji! :-)

    OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig