miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

12 NATURALNYCH metod, by SPAĆ lepiej

Dzisiaj podzielę się z Wami naturalnymi radami, by uzyskać lepszy sen. Dla mnie sen jest bardzo ważny, to podstawa, by dobrze się czuć i wyglądać w ciągu dnia, mieć energię do pracy i nie tylko!

1. ciemna sypialnia
Upewnij się, że w Twojej sypilani jest wystarczająco ciemno, jeśli zasłony wpuszczają za dużo światła to zainwestuj w grubsze i ciemniejsze. Pamiętaj także o wyłączeniu wszystkich urządzeń elektronicznych - nie śpij z włączonym telewizorem!

2. kofeina
Kofeina zawarta jest nie tylko w kawie, ale także w herbacie, dlatego pamiętajcie by unikać picia tych napoi w nocy i lepiej zmniejszyć przyjmowanie kofeiny w ciągu dnia.

3. nocna rutyna
Staraj się chodzić spać o tej samej godzinie każdego dnia - nawet w weekendy. Dzięki temu unikniesz zmęczenia nad ranem i w ciągu dnia.

4. trzymaj komputer i pracę z dala od sypialni
Dzięki temu sypialnia będzie Ci się kojarzyła tylko z relaksem i snem, nie będziesz zawracać sobie głowy czymś innym.

5. picie i jedzenie przed snem
Unikaj picia i jedzenie conajmniej na godzinę przed snem, dzięki temu Twój sen nie będzie zakłócony przez potrzeby fizjologiczne.

6. wygoda
Zainwestuj w dobry materac, pościel i piżamę. Te rzeczy będą służyły Ci przez lata, dlatego warto wydać na nie trochę więcej, w szczególności, że na spanie poświęcamy codziennie conajmniej 7 godzin.

7. mleko migdałowe
Wypij szklankę ciepłego mleka migdałowego przed snem, zawiera ono wapń, który pomaga wytwarzać melatoninę oraz magnez, który wycisza układ nerwowy. 

8. ćwicz regularnie
Unikaj jednak ćwiczeń na trzy godziny przed snem.

9. kąpiel
Weź kąpiel z solą Epsom i olejkiem lawendowym. Olejek lawendowy ma działanie uspokajające, a sól Epsom zwiększy dawkę magnezu w Twoim ciele, co będzie miało pozytywny wpływ na sen.

10. na problemy ze snem
Jeśli często miewasz problemy ze snem pomyśl nad zakupem generatora szumu (white noise machine), opaski na oczy i zatyczek do uszu - dzięki nim, sen nie będzie zakłócany przez światło czy hałas.

11. czytanie
Jeśli nie możesz zasnać przez 30 minut poczytaj książkę, to pomoże Ci się zrelaksować i przestać myśleć o problemach, czy planach na kolejny dzień.

12. chrapanie
Sprawdź czy chrapiesz, bo jeśli tak to może też być powodem do budzenia się w nocy z suchością lub bólem gardła. 

Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram, YouTube i Twitter
SHARE:

1 komentarz

  1. O tak komputer w sypialni strasznie przeszkadza w pójściu spać.

    OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig