miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

BLOGSPOT problem - dlaczego zdjęcia na moim blogu były niewidoczne i jak udało mi się to zmienić?

Od pewnego czasu dostawałam od Was wiadomości, że nie wyświetlają Wam się zdjęcia na moim blogu. Dziwiło mnie to ze względu na to, że ja widzialam zdjęcia w każdym poście. Zaczęłam szukać problemu, aż w końcu znalazłam! Rozwiązanie poniżej.

Okazało się, że jakiś czas temu Blogspot/Picasa robił zmiany i dodał możliwość udostępniania zdjęć, nie wiem dlaczego, ale standardowo ustawił to na "prywatnie", czyli widzieć zdjęcia mogli tylko niektórzy…

Jak to zmienić?


1. Musicie wejść pod ten adres: picasaweb.google.com.2. Pokażą Wam się albumy, niektóre z nich będą udostępniane publicznie (np. album z zdjęciami profilowymi), a inne nie - dla tych drugich trzeba zmienić udostępnianie na publiczne.


3. Na tym zrzucie ekranu już widziecie jak powinno to wyglądać - wystarczy kliknąć w okienko "Dodaj więcej osób" i wyskoczy Wam lista - tam wybierzcie "Publiczne".

4. Voila! Teraz wszystko powinno działać jak należy. 
Co prawda cieżko mi to sprawdzić, ponieważ tak jak pisałam wcześniej wszystkie zdjęcia były widoczne pod każdym postem… Dlatego teraz prośba do Was - powiedzcie mi czy widzicie wszystkie zdjęcia na moim blogu? :)


 Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram, YouTube i Twitter
SHARE:

1 komentarz

  1. Dobrze, że sobie poradziłaś i teraz innym pomogłaś nie popełnić tego błędu :)

    OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig