miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

CZY SPANIE W MAKIJAŻU jest aż tak złe dla naszej skóry?

W tej notce odpowiem na pytanie zawarte w temacie - czyli czy spanie w makijażu rzeczywiście aż tak źle wpływa na naszą skórę.


Zrobiono test i przez dwa tygodnie trzy kobiety spały codziennie w makijażu.
Po tym okrecie ich pory, wydawały się większa, ponieważ makijaż je zatykał i rozszerzał. Ilość kolagenu zawarta w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem, więc nie jest już tak łatwo przywrócić dawny wygląd skóry i każda noc z makijażem na twarzy przynosi negatywne skutki, które bardzo ciężko usunąć.

Pomijanie wieczornej rutyny może też przyczynić się do powstania stanu zapalnego. To może prowadzić do wytwarzania się wolnych rodników i rozpadu cząsteczek kolagenu, a co za tym idzie? Szybszego starzenia się skóry.

Myślę, że odpowiedziałam na pytanie zawarte w temacie. Nawet jeśli jesteście wykończone po całonocnej imprezie warto poświęcić kilka minut na zmycie makijażu. Polecam położenie sobie na stoliku nocnym paczki chusteczek do demakijażu, to chociaż w jakimś tam stopniu oczyści Waszą skórę przed spaniem i nie przyniesie tylu negatywnych skutków ubocznych ;)

Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram, YouTube i Twitter

source: womenshealthmag.com
SHARE:

9 komentarzy

 1. Oczywiście że źle wpływa. Nie może być inaczej

  OdpowiedzUsuń
 2. No cóż wiadomo, że wpływa źle, ale miałam jedną koleżankę na studiach, która spała w makijażu, rano zmywała i malowała się ponownie ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana wspaniały post!! JA miałam tak na początku studiów:) hehe
  obserwuje z przyjemnością
  pozdrawiam serdecznie:*
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana świetny post,zdarza mi się po imprezie nie zmyć makijażu ( ale nie maiłam pojęcia że to ma aż taki wpływ na naszą cerę )
  Pozdrawiam serdecznie
  http://zocha-fashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wyobrażam sobie spania w makijażu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nawet jak przychochodze "bardzo" mocno zmęczona z imprezy to nie zasnę kiedy nie zmyje makijażu i nie umyję zębów. ;d

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma innej opcji jak zmycie makijażu przed snem. Tylko raz zrobiłam ten błąd i usnęłam z make-up, od tej chwili nauczyłam się raz na zawsze :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się z Tobą ! Nie wyobrażam sobie zasnąć w makijażu bo nie zasnę, szkoda niszczyć skóry :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  Paula :)

  OdpowiedzUsuń


 9. Nigdy nie spałam w makijażu i nie wyobrażam sobie jak można to robić...

  OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig