miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

Czy picie HERBATY z CYTRYNĄ jest szkodliwe?

Pewnie większość z Was pije herbatę, a jeśli dodatkowo dodajecie do niej cytrynę to koniecznie przeczytajcie tę notkę!
Jeśli dodamy do herbaty cytrynę to niestety wytwarzają się wtedy szkodliwe substancje!

Badania potwierdzają, że aluminium może sprzyjać powstawaniu chorób otępiennych, takim jak encefalopatia glinowa, choroba Alzheimera i inne typy tauopatii. Wiadomo to z badań na zwierzętach, jak i z obserwacji ludzkich (np. nadużywanie leków zawierających związki glinu, a zobojętniających kwaśną treść żołądkową, stosowanie związków glinu w objawowym leczeniu hiperfosfatemii w przebiegu niewydolności nerek).
Wpływ glinu zawartego w wodzie w dużych ilościach w wodzie pitnej w niektórych regionach świata również może być niebezpieczny i koreluje z objawami otępienia u ludzi spożywających taką wodę.

W liściach herbaty znajduje się aluminium (nieprzyswajalne lub słabo), które w środowisku kwaśnym (cytryna i zwłaszcza w wysokiej temperaturze) zamienia się w cytrynian glinu, który jest związkiem przyswajalnym.

Jednak średnie dobowe spożycie herbaty z cytryną w żaden sposób nie spowoduje przekroczenia dobowej, toksycznej dawki aluminium. Jednak ja i tak byłabym ostrożna, ponieważ w końcu aluminium dostarczamy sobie nie tylko pijąc herbatę ;)

Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram, YouTube i Twitter

source:
http://www.wple.net/nefrologia/nef_numery-2008/a-nefro-2-2008/108-112-nowicki_michal.pdf
http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/309/gdy-zaparzamy-herbat%C4%99-nie-nale%C5%BCy-dodawa%C4%87-cytryny-od-razu-poniewa%C5%BC-z-herbaty-jakie%C5%9B-szkodliwe-substancje-si%C4%99-uwalniaj%C4%85/
SHARE:

11 komentarzy

 1. Słyszałam o tym, ale podobno wystarczy posłodzić herbatę i związek ten się rozpada lub też jest mniej przyswajalny :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. uczyłam się o tym na lekcjach biologii, na szczęście nie lubię czarnej herbaty, więc na tym nie ucierpiałam. A w trosce o domowników, oduczyłam ich pić tak przygotowywanej herbaty :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie lubię herbaty z cytryną, a mama najchętniej podawałaby mi ją 10 razy dziennie.. ten post to będzie przydatny argument :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tym parę lat temu. Nie piję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fuck! Jak tylko zobaczyłam ten wpis zachciało mi się herbaty z cytryną :> O tych informacjach, przyznam szczerze nigdy nie słyszałam... to herbatka z cytrynką jednak nie jest taka zdrowa? Chlip

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli wyjmie się fusy przed dodaniem cytryny to nie ma problemu i zresztą jak nie pije się jej w ogromnych ilościach to dużej szkody się sobie nie zrobi ;)

   Usuń
 6. ja piję, ale raz na jakiś czas i w sumie nie za dużo :)
  zresztą jak by tak słuchać wszystkich informacji o piciu i jedzeniu to musielibyśmy głodować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. umiar i zdrowy rozsądek najważniejszy! tylko osoby, które piją herbatę z fusami i cytryną w nadmiarze powinny się martwić ;)

   Usuń
 7. Słyszałam o tym kiedyś, jednak mimo to tak lubię herbatkę z cytryną i miodem,że nie mogę się powstrzymać ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkodliwy związek dotyczy połączenia cytryny i LIŚCI herbaty, a nie naparu. Jeśli zaparzymy herbatę i wyjmiemy z niej torebkę, a dopiero potem wrzucimy cytrynę, to nic nam nie grozi ;).

  OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig