miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

3 złe nawyki, które mogą zniszczyć każdy ZWIĄZEK

Ostatnio dzieliłam się z Wami 3 trikami, by poprawić związek, dzisiaj dla odmiany 3 złe nawyki, które mogą zepsuć relację.

1. unikanie konfrontacji i kłótni
Ogólnie uznaje się, że szczęśliwe pary się nie kłócą, ale to wcale nie jest prawda. Nie sugeruję, że każdy powinien wydzierać się na siebie, ale szczera komunikacja potrzeb i myśli ma kluczowe znaczenie w związku.
Wiadome jest, że nie we wszystkim będziesz zgadzała się z partnerem, w końcu on nie jest Twoim klonem. Musisz przestać unikać kłótni i trudnych tematów, dziel się szczerze swoimi uczuciami i tym co myślisz. Jeśli przestajecie rozmawiać to zanika więź między Wami i to jest niebezpieczeństwem dla związku.

2. zwracanie się do przyjaciół i rodziny w czasie konfliktów
O wiele łatwiej jest zwrócić się do przyjaciółki, czy mamy, które poprą Twoje zdanie zamiast przedyskutować trudny temat z partnerem. Podstawą trwałego związku jest współpraca. Bliscy mogą być niesamowitym wsparciem, ale nie możesz za każdym razem gdy pokłócisz się z ukochanym lecieć wypłakać się do przyjaciółki. Razem ze swoim partnerem tworzycie zespół, dlatego znajdź w sobie odwagę, by stawić czoła codziennym problemom i zacznij je z nim rozwiązywać, zamiast od nich uciekać.

3. bycie zbyt zajętym, by poświęcić trochę czasu dla zabawy i relaksu
Rutyna w związku nie jest zdrowa i warto ją zwalczać robiąc spontaniczne rzeczy jak najczęściej się da. Zacznij bawić się z ukochanym! Zrób coś co sprawiało Ci frajdę gdy byłaś nastolatką czy dzieckiem. Przestań traktować życie na serio i zaskocz swoją drugą połówkę. Spraw uśmiech na jego i swojej twarzy :)

Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram, YouTube i Twitter

SHARE:

6 komentarzy

 1. bardzo dobre punkty wymieniłaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ostatnio byłam zła o coś na mojego chłopaka, szczątkowo mu przekazywałam o co mi chodzi, bo nie chciałam wywoływać kłótni, a on w ogóle nie rozumiał, o co mi chodzi. Gdy już byłam mega sfrustrowana i zaczęliśmy się kłócić, powiedziałam mu co mi leży na sercu. On zrozumiał, ja odetchnęłam z ulgą. To jednak nauczyło mnie, by od razu mówić, co jest nie tak i żeby nie odkładać tego na później.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się! często nawet w związkach, w których partnerzy nie są ze sobą za bardzo otwarci to takie kłótnie są wybawieniem, lepsze to niż ciche dni, bo w ten sposób tylko niszczy się związek… już lepiej od razu przedyskutować niewygodny temat i dojść do kompromisu :)

   Usuń
 3. hej. czemu nie ma już postu o olejach...oleinowym i linolowym..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przez błędy cofnęłam go do edycji, niedługo się pojawi :)

   Usuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig