miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

9 najlepszych zastosowań GLINEK

Dzisiaj postanowiłam podzielić się z Wami 9 najlepszymi zastosowaniami naturalnych glinek, które moim zdaniem każdy powinien mieć w domu! :)


1. Maseczka i maski do ciała
10g (ok. 3 łyżeczek proszku) rozrobić z wodą mineralną lub źródlaną  (ok. 4 łyżeczek wody) i kilka kropel dowolnego olejku (np. z awokado, jojoby, słodkich migdałów) aż do uzyskania gładkiej pasty. Nałożyć grubą warstwę na twarz,
pozostawić na 10-15 minut. Nie doprowadzać do wyschnięcia (zaleca się nałożenie grubej warstwy lub delikatne zraszanie wodą termalną). Stosować raz w tygodniu lub rzadziej.

2. Mycie włosów
Zmieszać glinkę z wodą do uzyskania konsystencji pasty. Taka pastę nanieść na włosy i głowę i dobrze wymasować. Poczekać kilka minut i spłukać. Pielęgnacja włosów glinką zmniejsza ich łamliwość i wypadanie. Poprawia ukrwienie skóry, działa przeciwłupieżowo, łagodzi podrażnienia i delikatnie ściąga martwy naskórek.

3. Kąpiele w wodzie glinianej
Do wanny wsypać 100-200 g proszku, zalać ciepłą wodą. Kąpiel przyjmować przez ok.15-20 min. Kąpiel stosować przy przeziębieniach, działa również relaksująco i odprężająco. Podczas kąpieli dochodzi do wymiany jonów między glinką a skórą, co zapewnia jej głębokie oczyszczanie i uzupełnianie niedoborów.

4. Zawijania / Kuracja antycellulitowa
W przypadku, gdy ciężko jest nałożyć opatrunek ( oczy, uszy i inne) można robić zawijanie. Należy wziąć masę glinianą, namoczyć w niej gazę i nałożyć na chore miejsce. Wierzch przykryć wełnianą tkaniną. Gazę namoczoną w glinianej wodzie trzeba często zmieniać. Zabiegi tego typu można wykonać na większej powierzchni ciała.  Dzięki dokładnemu owinięciu ciała, glinka mocniej wpływa na jego ujędrnienie, wygładzenie, wyszczuplenie, a także znaczne uealastycznienie skóry.

5. Grzybica stóp
Do miski wsypać 30 g glinki, wlać 2 litry przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Pozostawić na 2 godziny w pobliżu źródła ciepła. Moczyć  nogi w roztworze 20-30 min. lub nanieść na stopy maskę z zielonej glinki zostawić do wyschnięcia na 20-30 minut, następnie zmyć.

6. Nacierania
Sposób przygotowania wody glinkowej, 20 g glinki wsypać do 150 ml letniej przegotowanej wody. Pozostawić na 2-3 godziny.
Wstrząsnąć przed użyciem. Dobrze umyć ręce, wacik zanurzyć w glinianej wodzie i nacierać chore miejsce. Wskazania do stosowania: Kuracja wspomagająca leczenie okładami.

7. Mycie zębów
Zanurzyć mokrą szczoteczkę w proszku. Myć zęby i dziąsła tak jak zwykłą pastą. Glinka skutecznie usuwa kamień nazębny, zapobiega krwawieniu dziąseł. Ma właściwości wybielające i bakteriobójcze. Niweluje nieprzyjemny zapach z ust.

8. Okłady
Przygotowanie masy glinkowej. Glinkę wsypać do szklanego, porcelanowego lub glinianego naczynia, zalać świeżą ( najlepiej mineralną) wodą tak, aby pokrywała ona glinkę całkowicie. Po chwili masę wymieszać drewnianą łopatką ( nie może być metalowa ). Masa powinna być jednolita , bez grudek i mi eć konsystencję maści. Przed zastosowaniem naczynie wystawić na słońce lub w pobliżu innego źródła ciepła. Pozostawioną w naczyniu nie wykorzystana zaschniętą glinkę możemy wykorzystać ponownie po dolaniu wody i wymieszaniu.

9. Stosowanie doustnie
Przy bólach gardła, zapaleniu migdałów czy anginie można robić płukanie gardła wodą lub herbatą z rozpuszczoną glinką. Łyżeczkę glinki rozpuszcza się w szklance ciepłej wody lub herbaty szałwiowej.

Bardzo ważne jest aby rozrabiać proszek w szklanej/drewnianej/porcelanowej miseczce, a do mieszania używać drewnianej łyżeczki lub szpatułki. Nie używamy nic metalowego!


Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram, YouTube i Twitter

source:
http://biocosmetics-polska.pl/glinki-glinka-biala/p,124801
SHARE:

1 komentarz

  1. o kurcze, glinka do mycia zębów?
    byłaby świetnym odpowiednikiem pasty :)) muszę koniecznie spróbować.

    OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig