miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

Co stoi na Twojej drodze do osiągnięcia SUKCESU?

Jakiś czas temu dzieliłam się z Wami radami jak osiągnać sukces - [link], dzisiaj podzielę się tym, na co też warto zwrócić uwagę, czyli to co może przeszkadzać w osiągnięciu sukcesu i co musimy zwalczyć, by spełniać swoje marzenia.


1. Przeświadczenie, że wszystko jest tak samo ważne. 
Takie myślenie sprawia, że poświęcamy tyle samo czasu rzeczom istotnym i rzeczom niemającym większego znaczenia. Podstawą sukcesu jest umiejętność określenia swoich priorytetów i skupienie się na nich.

2. Pułapka wielozadaniowości.
To na czym niestety sama często się łapie. Zajmując się kilkoma sprawami jednocześnie, tracimy zbyt dużo energii na „przełączanie się” między nimi, co w konsekwencji wydłuża czas wykonania obu, a do tego towarzyszy nam nieustanny stres, że nie zdążymy. Najlepszą metodą jest zakończyć jedną rzecz, by dopiero potem zająć się kolejną.

3. Przecenianie roli zdyscyplinowania. 
Zamiast pilnować się na każdym kroku, wystarczy poświęcić trochę czasu, by określone zadania weszły nam w nawyk, później możemy już odpuścić kontrolę. Wyrobienie nowego nawyku powinno zająć ci średnio 66 dni, potem możesz zająć się kolejnym.

4. Wiara w to, że wystarczy chcieć. 
Mit silnej woli zachwiał niejednym człowiekiem na drodze do sukcesu. Jest on o tyle szkodliwy, że całkowicie sprzeczny z ludzką naturą. Otóż każda siła się powoli wyczerpuje, a im bardziej obciążamy umysł, tym mniej przemyślane podejmujemy działania. Dlatego lepiej brać się za najważniejsze działania wtedy, gdy siła woli jest największa.

5. Iluzja życiowej harmonii. 
Czyli przekonanie, że da się zrównoważyć życie zawodowe i prywatne. Otóż idealna harmonia jest ułudą, a naszym celem powinna być sztuka balansowania, czyli przeciwważenia. Ustal priorytety w życiu zawodowym i osobistym, a następnie sprawdzaj, czy któraś z tych dwóch dziedzin nie przeważa w twoim życiu, wtedy odciąż ją, poświęcając uwagę drugiej.

6. Obawa przed wielkością. 
Duży nie musi być zły, a bogaty – nieczuły. Obawa przed rozrostem blokuje rozwój wielu świetnych karier. Tak naprawdę do wielkiego sukcesu prowadzą tylko te działania, które są inspirowane wielkimi marzeniami. Dlatego, jeśli chcesz osiągnąć życiowy sukces, działaj odważnie, przebojowo i nie obawiaj się porażek.

Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram, YouTube i Twitter

source:
Gary Keller, Jay Papasan, „Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć”, Galaktyka 2013
http://weheartit.com/entry/32394741/search?context_type=search&context_user=lsahln&page=7&query=happiness&sort=most_popular
SHARE:

13 komentarzy

 1. Bardzo mądre słowa, zapisałam sobie odnośnik i będę często wracać do tych słów!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej zrobilabys może post o trądziku przeoczasowym i jakieś wskazówki jak z tym walczyć coraz więcej osób to ma. W tym ja niemam już żadnego pomysłu jak z tym skończyć :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z chęcia podzielę się radami! sama niestety miałam z tym problem, ale udało mi się to przezwyciężyć :)

   Usuń
  2. To czekam z niecierpliwością :D

   Usuń
 3. Bardzo mądrze napisane! Zwłaszcza z punktem 2 mam problem, mam nadzieję że uda mi się to kiedyś zmienić:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny post. Mądry i inspirujący.
  Ale co do tych 66 dni... Mój/nasz doradca zawodowy w szkole, mówił, że potrzeba tylko 21 dni. I skąd mam teraz wiedzieć, kto ma racje? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o 21 dniach słyszałam, niektórzy to przedstawiali jako "21 razy", czyli coś należy robić 21 razy, by wyrobić w sobie nawyk… myślę, że w przypadku każdego będzie się to zmieniało, jednak im dłużej będziemy uczyli się nawyku tym efekty moim zdaniem będą bardziej satysfakcjonujące :)

   Usuń
 5. Abigali Mrr, więc Twój doradca bazuje na nieakatualnych badaniach naukowych, oraz na wiedzy komercyjnej. Bardz dobry post, esencja wielu tekstów :) Kim się inspirowałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję Aniu :* inspirowałam się książką "The ONE Thing: The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results" :)

   Usuń
 6. Niby oczywiste,a jednak warto sobie przypomnieć;) Szczególnie przed latem, kiedy tyle się chce i tyle marzeń;) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wbrew pozorom, to wcale nie jest takie oczywiste :) dziękuję, Julio

  OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig