miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

Problemy z koncentracja? Co zrobić, by łatwiej i szybciej się uczyć, pracować?

Jeśli masz problemy z koncentracją, musisz poświęcać sporo czasu na naukę, bo nie jesteś w stanie szybko przyswoić materiału to ten post jest dla Ciebie!

To w jakich porach dnia się uczymy ma ogromne znaczenie, ponieważ nasz mózg najlepiej przyswaja wiedzę po godzinie 10 rano, kiedy to jesteśmy w pełni obudzeni i jeszcze nie przemęczeni.

Pomiędzy 12, a 16 nasz mózg jest podatny na rozproszenie, o 14 robimy się senni. Dlatego w tych godzinach, by poprawdzić pracę mózgu najlepiej wybrać się na spacer lub poćwiczyć, by dotlenić mózg i przywrócić aktywny stan.

Co jeszcze możemy robić, by móc się lepiej skoncentrować na nauce? Żuć gumę! Badania wykazały, że żucie gumy zwiększa dotlenienie części mózgu odpowiadających za uwagę i dodatkowo poprawia pamięć długotrwałą.

AKTUALIZACJA: Dodałam wpis o ziołach i suplementach, które faktycznie pomagają mi w polepszeniu pamięci i koncentracji!


Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram, YouTube i Twitter

source:
http://weheartit.com/entry/100231795/search?context_type=search&context_user=zvijezdica8&page=4&query=studying&sort=most_popular
https://medium.com/p/690e8c7bda64
SHARE:

6 komentarzy

 1. Dobra rada! :) Właśnie z tym mam problem, muszę spróbować twoich rad dzięki! <3 Zapraszam także na mojego bloga: http://www.slavko-p.blogspot.com/ Pozdrawiam! :) PS WESOŁYCH ŚWIĄT :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładne zdjęcia umieszczasz na blogu,widać,że dbasz o niego i starasz się aby wyglądął jak najlepiej + wesołych świąt.

  Dodasz komentarz? Będzie mi bardzo miło. :)
  malinowe-ciasto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdrowa dieta bogata w ryby, orzechy, magnez oraz sport! Mi to w zupełności wystarcza. A w czasie nauki warto zjeść kostkę gorzkiej czekolady i pić małymi łyczkami wodę mineralną. :) Plus dobra organizacja, plan nauki, robienie sobie przerw. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe informację, na pewno wypróbuję :D Mi się np lepiej uczy przy jakiś przekąskach, więc może to z gumą to prawda :D

  OdpowiedzUsuń
 5. ooo ja ciągle żuję gumy to chyba powinnam mieć dobrą pamięć :P

  OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig