miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

RADY na ZDROWSZE, SZCZĘŚLIWSZE ŻYCIE, które każdemu się przydadzą!

Dzisiaj podzielę się z Wami prostymi radami, które warto wprowadzić w życie, bo sprawią, że będziecie czuli się o wiele lepiej i zdrowiej!

1. bądź aktywna/y
Aktywność fizyczna popełniana regularnie zwiększa poziom tlenu oraz odpowiednio rozprowadza go po naszym organizmie. To brak tlenu powoduje zakwaszanie a jego obecność – odkwasza.

2. dokładnie przeżuwaj jedzenie 
Im mocniej i dokładniej będziemy przeżuwać pokarm tym lepiej zachowamy równowagę kwasowo-zasadową organizmu (pisałam o tym tutaj), a także wspomożemy trawienie.

3. namaczaj pełne zboża, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona
Rób to przed gotowaniem, przetworzeniem lub zjedzeniem. Proces kiełkowania zachodzący w nasionkach, pestkach i orzechach powoduje, że stają się one bardziej alkaliczne. Najlepiej robić to na noc przed jedzeniem lub conajmniej kilka godzin.

4. nie najadaj się "do pełna"
Nieprzejadanie się, a w szczególności spożywanie jak najmniejszej ilości produktów odzwierzęcych oraz prawidłowe łączenie pokarmów powoduje, że tlen nie jest zużywany przez nas w tak dużych ilościach. Naturalne procesy przetwarzania, oczyszczania i wydalania z ciała toksyn pozostałych z nadmiaru pożywienia, złych połączeń pokarmowych lub z kwasu moczowego powstałego w wyniku nadmiaru spożycia produktów odzwierzęcych pochłaniają duże ilości tlenu. Jeśli nasz dieta jest uboższa trawienie jest skuteczniejsze i nie trzeba po nim sprzątać a podaż tlenu w ciele jest większa. Tlen zaś skutecznie przeciwdziała zakwaszaniu organizmu.

5. głęboko oddychaj
Głębokie i spokojne oddechy nie tylko dostarczają ciału tlenu ale i uspokajają. Przeciwdziałają stresowi, który jest czynnikiem mocno zakwaszającym organizm.


6. akceptuj i bądź wdzięczny
Wszystko jest ze sobą połączone. Nasza postawa, umiejętność akceptacji rzeczywistości, zgoda na to czego zmienić nie możemy i wdzięczność za to co mamy ma wpływ na nasze zdrowie – nie tylko psychiczne. Poczucie, że świat jest taki jak powinien być i rozumienie, że jesteśmy jego częścią rodzi spokój. Pozwala łagodniej przechodzić stres jaki niesie z sobą nasza codzienność oraz przeciwdziałać jego ewentualnym skutkom. Rozwijanie samoświadomości i poszukiwanie własnej duchowości jest koniecznym fundamentem do budowania zdrowia i harmonii na każdym poziomie.

Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram, YouTube i Twitter

source:
http://weheartit.com/entry/82796245
http://www.izaraczkowska.pl/jeszcze-ma-wplyw-na-rownowage-kwasowo-zasadowa-czyli-warzywna-tortilla-orzechowym-pesto/
SHARE:

5 komentarzy

 1. Rzeczywiście ruch daje lepsze samopoczucie i uwalnia organizm oraz psychikę od generowania stresu. Odkąd ćwiczę, mam wrażenie, że mam więcej energii do życia i jestem mniej podatna na stres :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny post. Ruch i aktywność rzeczywiście uwalniają endorfiny i działają na nas świetnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Julia czy znasz jakąś książkę związaną z tematem tego postu (w języku polskim)? Chciałabym poczytać więcej na ten temat. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zawsze jem powoli, często widzę jak ludzie dosłownie połykają całe kęsy jedzenia ;/

  OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig