miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

DIY tonik aloesowo-octowo-cytrusowy + NATURALNY odstraszacz na komary, owady jak OFF!

Tonik jest niezbędnym elementem naszej codziennej pielęgnacji, a przynajmniej tak powinno być! Dlaczego? Przeczytajcie całą notkę, to się dowiecie ;)

Tonik ma bardzo szerokie zastosowanie. Orzeźwia i oczyszcza cerę, usuwa nadmiar tłuszczu, zanieczyszczeń fizjologicznych i resztki makijażu. Pomaga zmniejszyć widoczność porów na twarzy, redukuje pojawianie się zmarszczek. Zapewnia dodatkową ochronę cery przed dymem papierosowym, smogiem i wszelkimi toksynami. Przez stymulację przepływu krwi na twarzy napina skórę, nadając jej świeży wygląd.

Jednak najważniejszą funkcją toniku jest przywracanie odpowiedniego poziomu pH skóry. pH naszej skóry jest zaburzane przez produkty, którymi oczyszczamy i zmywamy makijaż. Dzięki tonizowaniu przywracamy funkcje obronne skóry. Staje się ona odświeżona i odzyskuje blask.

Dzięki kwaśnemu odczynowi powierzchnia skóry broni się przed zasiedlaniem przez patologiczne grzyby i bakterie, których obecność mogłaby spowodować zachwianie naturalnej równowagi mikrobiologicznej powierzchni naskórka, a przez to schorzenia dermatologiczne.

Jak już pewnie wiecie, jestem wielką fanką minimalizmu i naturalnej pielęgnacji skóry, dlatego zainteresowałam się właściwościami octu jabłkowego i nie tylko zaczęłam go już jakiś czas temu stosować wewnętrznie, ale także wprowadziłam go do swojej pielęgnacji zewnętrznej.

Przepis na TONIK z octu jabłkowego:



Taki tonik najlepiej przechowywać w lodówce. Data ważności takiego toniku to 2 tygodnie. Możecie zwiększyć nieco zawartość octu, ale nie przesadzajcie, bo taki "mocny" tonik może Wam przesuszyć skórę.

Właściwości toniku aloesowo-octowo-cytrusowego z zieloną herbatą:
- zakwasza
- reguluje wydzielanie sebum
- zmiękcza skórę
- lekko rozjaśnia
- nawilża
- wygładza
- działa antybakteryjnie
- sprzyja gojeniu i łagodzeniu podrażnień
- działa przeciwzapalnie
- regeneruje
- działa przeciwzmarszczkowo i odżywczo

Stosowanie octu jabłkowego w poprawia kondycję skóry. Ocet jabłkowy oczyszcza, nawilża oraz wygładza skórę. Stosowanie octu jabłkowego jest zalecane w walce z pojedynczymi wypryskami, a także uciążliwym trądzikiem. Ocet jabłkowy wykorzystywany jest także w ramach leczenia łuszczycy oraz w codziennej pielęgnacji suchej cery.

Aloes to roślina powszechnie znana i ceniona za właściwości silnie nawilżające, regenerujące i przeciwzapalne, poza tym sok z aloesu promuje gojenie, działa antybakteryjnie, antyoksydacyjnie i przeciwzmarszczkowo. Sok z aloesu jest polecany dla cery suchej, tłustej-przesuszonej, delikatnej, zniszczonej, podrażnionej, dojrzałej, po goleniu i depilacji orazdo przesuszonej skóry głowy i włosów. Jest on także w pełni bezpieczny w pielęgnacji skóry naczynkowej i wrażliwej.

Zielona herbata jest bogata w polifenole, które mają  silne właściwości antyoksydacyjne. Znacznie spowalniają one procesy starzenia się skóry i ograniczają tworzenie się zmarszczek oraz wiotczenie skóry. Zielona herbata poprawia i utrzymuje odpowiednią elastyczność skóry. Ponadto chroni skórę przed wysuszeniem i łuszczeniem się.

Pomarańczowy olejek eteryczny budzi uczucie relaksu, dobrego samopoczucia, łagodzi napięcia nerwowe, rozładowuje stresy, pomaga przy bezsenności i depresji. Ma działanie antyoksydacyjne, łagodzące, przeciwzmarszczkowe i antynowotworowe. Olejek działa dezynfekująco, polecany jest dla poszarzałej, mieszanej i tłustej cery oraz w przypadku cellulitu. Główny składnik olejku pomarańczowego to D-limonen, związek należący do monoterpenów, który posiada właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne, antynowotworowe oraz hamuje aktywność enzymu elastazy, tym samym zapobiega degradacji elastyny, białka, które razem z kolagenem odpowiadają za sprężystość i jędrność skóry. D-limonen zwiększa także przyswajalność koenzymu Q10.
Poza tym olejek pomarańczowy zawiera również małe ilości bioflawonoidów, obecnych w skórce pomarańczy, o silnym działaniu anty-wolnorodnikowym np. nobiletynę, tangerytynę, hesperytynę i hesperydynę.

Zapraszam na moją stronę FacebookInstagramYouTube i Twitter

source:
http://wizaz.pl/Pielegnacja/ABC-pielegnacji/Tonik-kosmetyk-niezbedny
http://portal.abczdrowie.pl/zielona-herbata-upieksza-skore
http://www.ocetjablkowy.com.pl/wlasciwosci-kosmetyczne-octu-jablkowego.php
https://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolataloe.html
http://www.biochemiaurody.com/slownik/orangeoil.html
SHARE:

20 komentarzy

  1. super! nic dodać nic ująć ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. świetny pomysł z takim tonikiem :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękuję! połączyłam praktycznie wszystkie składniki, które miałam aktualnie w domu i wyszła mi najlepsza wersja tego toniku :)

      Usuń
  3. Szkoda, że zakwasza.. nie powinniśmy się zakwaszać :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. taki jest cel, tonik powinien lekko zakwaszać :)

      Usuń
  4. super, dzięki za podsunięcie pomysłu. Czasami używam do przemywania samej zielonej herbaty, a tu proszę ulepszona metoda. Orientujesz się może ile taki sok z aloesu może kosztować albo czy można dodać bezpośrednio aloesu z liści?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tutaj: http://www.doz.pl/apteka/p64158-Aloes_998_sok_bez_konserwantow_EkaMedica_1000_ml ten jest bez konserwantów i kosztuje ok. 30 zł za litr, więc starczy na długo, można go oczywiście spożywać :)

      Usuń
  5. mam zrobiony z octu jabłkowego, cytryny i wody, ale czasami strasznie szczypie i na poczatku pryszcze wyłażą, ale co jak co w końcu to kwas jakby nie patrzeć. A retinole omijam szerokim łukiem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to szczypanie może być sprawką cytryny - ona ma świetne działanie rozjaśniające, ale niestety wrażliwe cery może mocno podrażniać. może spróbuj zrezygnować z cytryny i zobaczyć jak będzie? ten tonik, na którego podałam przepis nie powinien szczypać :)

      Usuń
  6. Juleczko, czy możesz mi powiedzieć cos na temat kemu Green tea z bioluxe? sprawdzałam skład na podstawie Twojej listy i na drugim miejscu ma zapychający składnik;/ nie wiem już co mam używać bo wszystko mnie zapycha. Bardzo proszę o pomoc

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. hej kochana :* Cetearyl Alcohol to emolient tłusty, który MOŻE zapychać, ale nie musi - najlepiej jakbyć sama sprawdziła czy Tobie szkodzi, nie jest to zły składnik, ma utrzymać nawilżenie skóry :)

      Usuń
  7. Może nie smakiem;-) ale działaniem zachęca do wypróbowania!
    Pozdrawiam ciepło,
    Mayoume

    OdpowiedzUsuń
  8. Czy może to być sok bezpośrednio z liści? I czy olejek eteryczny może być lawendowy?

    OdpowiedzUsuń
  9. Świetny pomysł na własny kosmetyk :D Warto wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  10. zrobiłam wczoraj taki tonik i jestem zaskoczona, bo z olejkiem eterycznym pięknie pachnie i nie czuć octu, co do efektów poczekamy, ale nie może ich nie być. Dzięki za przepis :)

    OdpowiedzUsuń
  11. zastanawiam sie czy mozna go normalnie uzywac jako toniku,?latem myje twarz czesciej,ciekawe czy nie przesuszylby

    OdpowiedzUsuń
  12. Jakie pH ma ten tonik? (Nie mam octu jabłkowego w domu, a chciałam zrobić coś pod skórę pod pachami (na bazie jakiegoś kwasu) przed stosowaniem dezodorantu z sody oczyszczonej i oleju kokosowego) :)

    OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig