miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

Jak pozbyć się PRZEBARWIEŃ w naturalny sposób?

Przebarwienia potrądzikowe, wągry, zaskórniki - kto nie chciałby się tego pozbyć? W tej notce podzielę się z Wami przepisami na naturalne, domowe kosmetyki, które poprawią wygląd Waszej cery.

1. peeling cukrowy
właściwości
Cukier złuszcza skórę i zmniejsza widoczność zmian skórnych. Po zmyciu niewielka ilość pozostaje w porach i przyciąga wodę z powietrza, a dzięki temu utrzymuje nawilżenie - bardzo ważne przy leczeniu skóry.
przepis
- cukier
- woda lub łagodny żel
- np. aloesowy
Łyżeczkę cukru zmieszaj z małą ilością wody lub żelu i wmasuj w twarz.
jak często?
1-2 razy w tygodniu

2. marchewkowa maseczka
właściwości
Marchew jest bogata w beta-karoten (w organizmie przekształcany w witaminę A) i witaminę E, która pomaga zmiękczyć skórę i redukuje powstawanie zmarszczek. Ponadto, marchew świetnie oczyszcza skórę.
przepis
Ugotuj marchewkę i rozgnieć lub zmiksuj, tak by powstała papka. Wmasuj powstałą pastę w twarz i pozostaw na 20 minut.
jak często?
3 razy dziennie

3. bananowo-marchewkowa maseczka
właściwości
Właściwości marchwi wypisałam powyżej. Banan za to ma mnóstwo potasu, który zmusza skórę do regeneracji, a dzięki temu przebarwienia znikają szybciej. Banany mają także właściwości antybakteryjne, zmniejszają obrzęk i zaczerwienienie. Pomagają przy łuszczycy, trądziku i egzemie.
przepis
- ugotowana marchew
- pokrojony banan
- 2 łyżki mleka (nie musi być krowie)
- 4 kropleki olejku z marchewki (opcjonalnie)
Zmiksuj wszystkie składniki w blenderze. Nałóż tak wykonaną maseczkę na twarz na 20 minut, a następnie dokładnie zmyj.
jak często?
raz dziennie

4. tymianek
właściwości
Tymianek ma właściwości antybakteryjne. Badania wykazały, że zabija bakterie odpowiedzialne za trądzik w 5 minut od nałożenia!
przepis
- 1 łyżka tymianku
- 3-4 łyżki wody różanej, źródlanej lub przegotowanej
Powyższe składniki zmieszaj, wlej do małej buteleczki i pozostaw na 20 minut. Tak powstały płyn używaj jako toniku. Przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu do miesiąca.
jak często?
1-2 razy dziennie

5. miód
właściwości
 Miód ma naturalne antybakteryjne enzymy, które zabijają bakterie obecne w skórze i sprawia, że ​​blizny i trądzik znikają.
przepis
Używaj miodu jako maseczki albo na pojedyncze wypryski. Pozostaw na skórze jak najdłużej, a następnie zmyj.
jak często?
1-2 razy dziennie

6. cytryna
właściwości
Cytryna rozjaśnia przebarwienia, redukuje zaczerwienienie i reguluje pH skóry.
przepis
Wyciśnij sok z cytryny (nie kwasku cytrynowego!) i przemyj nim przebarwienia, pozostaw na 5 minut i dokładnie umyj twarz. Jeśli chcesz używać soku z cytryny jako toniku to koniecznie go rozcieńcz.
jak często?
3 razy dziennie

Jakie inne naturalne, domowe preparaty się u Was sprawdzają? :)


Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram, YouTube i Twitter

source:
http://weheartit.com/entry/91175033/via/itsjulia
http://blog.kanelstrand.com/2013/05/how-to-get-rid-of-face-blemishes.html
SHARE:

35 komentarzy

  1. Peeling z cukru mnie zainteresował. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Peelingu cukrowego używam od jakiegoś czasu na skórę głowy,więc na twarz pewnie też spróbuje :)
    Bardzo ciekawy post
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ja tak samo - oczyszcza rewelacyjne, a do tego jest taki tani!

      Usuń
  3. Dziękować! Post bardzo przydatny :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Maseczka z kurkumy. Tylko to bardzo brudna robota. Barwi twarz (na kilka godzin), miseczkę, zlew i ręcznik - wszystko. Ale pierwsze, widoczne efekty można uzyskać po tygodniu stosowania. Wykonanie to dwie łyżki kurkumy z odrobiną miodu i maślanki (lub czegoś innego co zawiera kwas mlekowy). Można dodać trochę innych ulepszeń jak kwas hialuronowy czy jakiś olej. Wykonywać co drugi dzień. Ogólnie to Azjatycki Cukier opisuje wszystko więc tam odsyłam (jeśli mi wolno taką reklamę zrobić ale to ona to opisała).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. próbowałam, ale mnie niestety podrażnia :( nie robiłam wersji z miodem i maślanką, może będzie łągodniejsza to spróbuję :)

      Usuń
  5. Lubię naturalne metody, ale już nigdy nie nałożę na twarz jakiegoś owocu/warzywa, który nie został wyhodowany przeze mnie. Teraz wszystko jest pełne chemii i moja skóra źle na to reaguje. Może jedynie skuszę się kiedyś na miód pokrzywowy albo z mniszka, którym mnie obdarowuje babcia:) I przestrzegam przed kropionymi warzywami/owocami, które są prawie wszędzie, niestety.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. zawsze staram sie kupować owoce i warzywa z zaufanego źródła - kupujemy od rodziny, którą znamy i wiemy skąd wszystko pochodzi, ale i tak dodatkowo usuwam pestycydy i inne świństwa z powierzchni za pomocą octu i sody - tutaj przepis: http://itsjul.blogspot.com/2014/02/jak-szybko-i-atwo-wyczyscic-owoce-i.html

      Usuń
  6. juz keidys chwalilam ten zel aloesowy u Ciebie, + do mycia zel micelarny z Biedronki i do demakijazu plyn micelarny rowniez z Biedronki, od czasu do czasu peeling z joanny, ale moze raz w miesiacu? taka pielegnacja mi bardzo sprzyja! niestety pozostalo mi wiele przebarwien i natknelam sie na maseczke z kurkumy+maslanka/jogurt naturalny, robie ja co drugi dzien od 2 tygodni i po prostu cudo! nie zniknely calkowicie, ale widac ogromna roznice! polecam kazdemu!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ubolewam nad faktem, że mnie ta maseczka podrażniła :( co prawda nie próbowałam wersji z jogurtem, więc może będzie łągodniejsza - wypróbuję :)

      Usuń
  7. Odpowiedzi
    1. oo kozieradkę jak do tej pory stosowałam na skalp, ale nie pomyślałam, że na przerbawienia też się sprawdzi. jak ją stosujesz dokładnie - maseczka czy tonik?

      Usuń
  8. Muszę spróbować kombinacji z tymiankiem, bo borykam się z przebarwieniami odkąd pamiętam.

    OdpowiedzUsuń
  9. Próbowałaś maseczek z drożdży ?

    OdpowiedzUsuń
  10. Julia co myślisz o składzie tego kremu BB z rival de loop? Aqua, Ethylhexyl, Triazone, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Dibutyl Adipate, Methyl Glucose Sesquistearate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Panthenol, Parfum, Magnesium Aluminium Silicate, Talc, Xanthan Gum, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Potassium Sorbate, Caffeine, Disodium Edta, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Pantolactone, Glyceryl Oleate, Cl 77891, Cl 77492, Cl 77491, Cl 77499

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. zrobiłam dla Ciebie analizę składu w najnowszej notce :)

      Usuń
  11. Uwielbiam Twoje wpisy :) ten akurat idealny dla mnie (przebarwienia :/ ). Na razie używam toniku z kwasem migdałowym na bazie hydrolatu z kwiatu pomarańczy, mam nadzieję, że pomoże :)
    Maria :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. też mam w planach kwasy, myślałam nad glikolowym, ale poczekam do jesieni z nim ;)

      Usuń
  12. Świetny post, świetne metody :) na pewno którejś wypróbuję, bo niestety przebarwienia to moja zmora ;(. pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  13. kochana maseczka z marchwi 3 razy dziennie, a nie 3 razy w tyg? Ja mam pytanko, czy ocet jabłkowy w postaci toniku działa jak naturalny kwas, czyli jako zamienni kremów złuszczających? i teraz sobie tak myślę czy do tej mieszanki z wodą mogłabym dodać trochę tymianku bądź soku z cytryny? :D lubię kosmetyki typu 3in1 :) Buziaczki :D:D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. najlepsze efekty uzyskasz stosując ją 3 razy dziennie :)

      Usuń
  14. O, post idealny dla mnie :D

    OdpowiedzUsuń
  15. Jak najbardziej przydatne, na pewno coś wykorzystam. :)

    OdpowiedzUsuń
  16. dziękuję za ten wpis, od kilku dni nakładam maseczkę z miodu i już widzę poprawę! :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. super! naturalne produkty i metody działają najlepiej :)

      Usuń
  17. a który z tych sposobów sprawdzi się najlepiej na naczynkowej, wrażliwej cerze? Boję się eksperymentować, bo jednak naczynek ciężej się jest pozbyć niż przebarwień :/

    OdpowiedzUsuń
  18. skóry naczynkowej nie mam, więc ciężko mi powiedzieć, ale może spróbuj na małym kawałku skóry zobaczyć jak się zachowa Twoja skóra? :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Wszystkie maseczki jak i peeling bardzo mi się spodobały, a że z bliznami to ja się nie lubię, chętnie użyję :D Tak się składa, że właśnie siedzę z miodem na twarzy :*

    OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig