miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

Jaki suplement witaminy D przyjmuję?

Jaki suplement witaminy D przyjmuję?
Ostatnio pojawiło się mnóstwo pytań o to jaki suplement stosuje, więc odpowiadam tutaj tak by nikomu nie umknęło :)
Justyna: Julcia jaki suplement z wit D przyjmujesz/polecasz?

Aktualnie przyjmuje witaminę D3 w postaci kropelek. Wcześniej brałam w postaci tabletek i niestety w moim przypadku to się nie sprawdzało - mała dawka i niewygodna forma.
Jestem bardzo zadowolona z tego preparatu, ponieważ dzięki niemu wreszcie nadrobiłam swoje niedobory witaminy D.

Dodam, że jedna lekarka próbowała mi wmówić, że forma w kropelkach nie jest tak dobrze wchłanialna jak tabletki i bez sensu ją brać. Wyniki badań jednak wykazały co innego ;)
Pewnie w jakimś sensie miała racje - jeśli ktoś spożywałby taką witaminę D raz na tydzień w małej ilości i buteleczka starczyłaby na pół roku to wiadomo, że w tak długim okresie witamina by się utleniła - w moim przypadku to nie miało miejsca, ponieważ pilnowałam "daty ważności".


witamina D + K2
Warto pamiętać, że przy przyjmowaniu witaminy D konieczne jest również spożywanie witaminy K2 (najlepiej w formie MK-7) - to zapobiega odkładaniu się płytki miażdżycowej.
Witamina K2 jest produkowana w naszym organizmie przez florę bakteryjną.
Bez tej witaminy wapń przyswojony dzięki witaminie D nie trafi tam gdzie powinien. Nie ma sensu obwiniać witaminy D o zawał, ponieważ to styl życia i dieta, która jest uboga w witaminę K do tego prowadzi. Trzeba jeść więcej świeżych zielonych warzyw, kiszonek. Nieprawidłowa flora bakteryjna i zażywanie leków może powodować problemy.

Do kupienia tutaj (jeśli ktoś woli w formie kapsułek - tu lub tu)Moje kanały YouTube: JULIA YouTubeJULtube i naZDROWIE
Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram i Twitter

source:
Ebina , (2012), Vitamin K2 administration is associated with decreased disease activity in patients with rheumatoid arthritis. Modern Rheumatology, DOI 10.1007/s10165-012-0789-4. 
Heaney, (2011),Vitamin D3 is more potent than vitamin D2 in humans. JCEM 96:E447-E452.
Schurgers, (2007), Vitamin K-containing dietary supplements: comparison of sythetic vitamin K1 and natto-derived menaquinone-7. Blood 109:3279-3283.
SHARE:

10 komentarzy

 1. Solgar i Viridian mają wegańską D3, są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i na Amazon :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oo solgar? będę musiała sprawdzić! dziękuję :)

   Usuń
 2. btw, skąd zamawiasz k2? pytam bo nawet w UK miałam problem ze znalezieniem wegańskiej i w porządnej dawce, nie wspominając o dosyć kosmicznej cenie jeżeli już takowa się znalazła ;)...teraz biorę samą D.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niestety nie znam się za bardzo na takich suplementach, ale po Twoim poprzednim wpisie o wit. D sama znowu zaczęłam zażywać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. czy ten preparat jest na receptę?

  OdpowiedzUsuń
 5. Powinno się suplementować D2 czyD3? Na z kolei czytałam zupełnie odmienne teorie w stosunku do tego co mówiła ta lekarka - nie pamiętam już gdzie ale na pewno kilka razy bo mi się utrwaliło i zapamiętałam, że witamia D jest rozpuszczalna w tłuszczach i że najlepiej przyjmować ją w formie płynnej!

  OdpowiedzUsuń
 6. Na jak długo starczało Ci opakowanie D3/K2 firmy Thorne przy braniu dawki 20 000 j.m. dziennie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Great tips and very easy to understand. This will definitely be very useful for me when I get a chance to start my blog. buy anabolic steroids australia

  OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig