miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

ZIOŁA oczyszczające i wspomagające WĄTROBĘ

ZIOŁA oczyszczające i wspomagające WĄTROBĘ


Ostropest plamisty 


do kupienia tutaj

"Od wieków jest stosowany jako składnik toniku wątrobowego i stanowi jeden z najskuteczniejszych środków osłaniających. Jego działanie na wątrobę wiąże się z zawartością sylimaryny i zostało opisane w wielu publikacjach naukowych:
– wspiera samoregeneracje uszkodzonych komórek wątroby, uszczelnienie błon komórkowych hepatocytów
– wzmacnia proces samooczyszczania wątroby i jej aktywność antyoksydacyjną – związki ostropestu zwiększają aktywność silnych enzymów odtruwających wątrobę, które odpowiadają za rozłożenie leków i związków toksycznych
– przeciwdziała hipoglikemii
– wzmaga produkcję żółci i jej wydzielanie
– wykazuje właściwości ochronne, przeciwzapalne i antyoksydacyjne (ochrania komórki wątroby przed utlenianiem lipidów).
Wg badań klinicznych, laboratoryjnych i tkankowych ostropest ma korzystne działanie w następujących schorzeniach: chroniczne zapalenie / marskość / uszkodzenie / stłuszczenie wątroby oraz zastój żółci."

"W suchej owocni i w łupinie nasiennej roślina kumuluje substancję zwaną sylimaryną, która jest zbiorem związków zaliczanych do flawonoidów. Są bardzo cenne i stosunkowo rzadko spotykane. Sylimaryna stosowana jest w schorzeniach wątroby. Flawonolignany wykazują działanie oczyszczające z toksyn, odtruwające i ochronne dla wątroby.

Preparaty zawierające flawonolignany zalecane są w długotrwałej terapii chorób wątroby wywołanych alkoholizmem, a także w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu A, B i C. Sylimaryna wykazuje brak skutków ubocznych, co ma szczególne znaczenie przy leczeniu przewlekłych schorzeń wątroby. Sylimaryna zapobiega dysfunkcjom wątroby i łagodzi skutki uboczne farmakoterapii (np. przy chorobach nowotworowych).

Sylimaryna wykazuje silne właściwości antynowotworowe. Pomaga zachować równowagę pomiędzy wytwarzaniem nowych, a obumieraniem starych komórek. Posiada właściwości przeciwzapalne. Coraz częściej uważa się, że nie tylko zabezpiecza tkanki przed nowotworem, ale również spowalnia, a nawet hamuje wzrost guzów.

Substancje zawarte w ostropeście plamistym korzystnie sposób wpływają również na funkcjonowanie mózgu. Sylimaryna zmniejsza niekorzystny wpływ wolnych rodników na komórki mózgu oraz zapobiega ich degeneracyjnym zmianom. Jeśli więc masz problemy z koncentracją i pamięcią ostropest może się okazać dużym wsparciem, ponieważ zapobiega degeneracyjnym zmianom."


Karczoch


do kupienia tutaj

"Karczoch zwyczajny to roślina pochodząca z terenów basenu Morza Śródziemnego. Już w starożytności był lekiem na niestrawność, zaburzenia wątrobowe i nerkowe, jednak dopiero w XX wieku włoscy naukowcy odkryli związek, który w główniej mierze odpowiada za odchudzające i inne prozdrowotne właściwości karczochów - cynarynę."

"Cynaryna wykazuje podobne właściwości do sylimaryny: ochrania i regeneruje komórki wątroby, działa żółciopędnie, żółciotwórczo i moczopędnie, wspomaga procesy trawienne, stabilizuje poziom trójglicerydów i zmniejsza otłuszczenie wątroby. Bywa szczególnie zalecany po spożyciu zbyt tłustych i ciężkostrawnych posiłków."

"Karczoch jest naturalnym lekiem hipolipemicznym, który zmniejsza stężenie lipidów w surowicy krwi. Pomaga on utrzymać właściwe stężenie cholesterolu w organizmie, a tym samym wspomaga leczenie lub zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych."


Glistnik jaskółcze ziele


do kupienia tutaj

"Łacińska nazwa chelidonium pochodzi od greckiego słowa „chelidon”, co znaczy jaskółka. Stare wierzenie mówi, że zioło to zakwitało wraz z przylotem jaskółek na wiosnę oraz przekwitało wtedy, kiedy jaskółki odlatywały; stąd nazywa się także jaskółczym zielem. Inna legenda mówi, że jaskółki używały soku zioła do wzmacniania wzroku swoich świeżoopierzonych piskląt. Sok z zioła w postaci kropel był rzeczywiście stosowany w leczeniu katarakty (zaćmy) u ludzi dawno temu. Obecnie nie jest to praktykowane."

"Żółty sok z glistnika jaskółczego ziela jest dobry i pomocny w chorobach wątroby. W istocie rzeczy, sok jest trujący. Potocznie znany jako "ziele kurzajkowe", gdyż posiada on moc usuwania kurzajek. Glistnik jaskółcze ziele należy do tej samej rodziny roślin co mak.
Środek leczniczy sporządzony z soku glistnika jest używany na dolegliwości związane z wątrobą oraz żółcią, np. na kamienie żółciowe, niestrawność, zapalenie wątroby czy żółtaczkę. Chory może odczuwać bóle w niższej części prawej łopatki ramienia, bóle żołądkowe, nudności, wymioty oraz możliwe rozszerzenie, rozdęcie górnego odcinka brzucha. Objawy brzuszne są zwykle łagodzone poprzez wypróżnienie się. Objawy są zwykle prawo-stronne. Zewnętrznie, środek leczniczy z soku glistnika jest używany do usuwania brodawek.
Chorzy, którzy potrzebują tego środka leczniczego czują się ogólnie rozbici, wyglądają na cierpiących z powodu wątroby, mają nudności, są zdepresjonowani z tępym bólem głowy. Ich skóra jest żółtawo-ziemista. Jedna stopa jest gorąca, druga zaś zimna w dotyku."


Bylica boże drzewko


do kupienia tutaj
oraz tutaj

"Bylica Boże drzewko jest silnie aromatycznym, o gorzkim smaku, krzaczastym ziołem osiągającym wysokość do 1m. Zioło to jest rośliną wieloletnią. Bylica Boże drzewko ma drzewiaste łodygi, pierzaste liście koloru srebrno-zielonego oraz żółte kwiaty."

"Bylica Boże drzewko posiada właściwości wzmacniające oraz wspomagające funkcjonowanie żołądka oraz jelit poprzez zwiększanie produkcji kwasów w tych dwóch organach. Napar sporządzony z bylicy Bożego drzewka był podawany dzieciom jako lekarstwo na robaki, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że nie jest to zalecane bez profesjonalnego nadzoru medycznego. Podobnie jak inne zioła z rodziny Artemisia, bylica Boże drzewko stymuluje menstruacje i jest głównie stosowane w celu wywołania miesiączki. Dotyczy to przede wszystkim miesiączek nieregularnych.
W dawnych czasach zioło to było stosowane w przypadkach przeziębień dzięki swoim właściwościom napotnym. Napar z bylicy Bożego drzewka jest stosowany w chorobach pęcherzyka żółciowego, wątroby, dróg żółciowych czy w przypadkach zapalenia żołądka lub jelit.
Zioła tego używano również zewnętrznie. Łączono go w równych proporcjach z olejem roślinnym i mąką jęczmienną. Składniki ucierano na gładką masę i stosowano ją jako okłady na powiększone gruczoły lub na wszelkiego rodzaju obrzęki. Naparu z zioła używa się do przemywania ropiejących ran, owrzodzeń, czyraków. Naparem można płukać gardło. Dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym bylica Boże drzewko jest skutecznym, naturalnym środkiem w przypadkach zapaleń wewnętrznych jak również zewnętrznych."


Krawnik


do kupienia tutaj
oraz tutaj w formie kapsułek
tutaj w formie liściastej (do zaparzania)

Jest to aktualnie moje ulubione ziółko :)
O krwawniku powstał cały post, w którym wypisałam wszystkie właściwości tego cudownego ziela - [link].

wszystkie zioła w jednym preparacie:

do kupienia tutajPozostałe substancje wspomagające regeneracje i oczyszczanie wątroby:


L-glutaminado kupienia tutaj

Pisałam o niej tutaj, leczy również zespół nieszczelnego jelita (leaky gut).
Glutamina uczestniczy w procesach oczyszczających i regenerujących miąższ wątrobowy.
Dodatkowo inny aminokwas - L-cysteina pomaga zapobiegać utlenianiu i wiązać metale ciężkie, zwłaszcza rtęć (pomocne są w tym także witamina C i selen).

Kwas edetynowy EDTA (kwas wersenowy)


do kupienia tutaj

"Jest stosowany do usuwania metali ciężkich. EDTA (skrót angielskiej nazwy Ethylene Diamine TetraAcetic Acid) wykazuje wysoką skuteczność i jest wykorzystywany w medycynie od ponad 50 lat. EDTA otacza jony metalu, a następnie usuwa je z organizmu w moczu i kale. Nigdy nie rozkłada się w organizmie, lecz wchodzi do niego jako EDTA i wydalany jest w niezmienionej postaci wraz z metalami ciężkimi. Terapia chelatowa EDTA (chelatacja) jest także jedną z metod leczenia miażdżycy (usuwa wapń ze złogów, co ułatwia ich rozdrobnienie). Absolutne przeciwwskazanie to całkowita niewydolność nerek, w pozostałych przypadkach decyduje lekarz."


Kwas alfa-liponowy ALA


do kupienia tutaj

"Jest to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, który pomaga eliminować szkodliwy wpływ procesu utleniania na witaminy C i E stabilizując ich poziom oraz działa ochronnie na wątrobę – zwiększa poziom cysteiny wykorzystywanej do produkcji glutationu, silnego przeciwutleniacza i substancji odtruwającej w wątrobie. Kwas liponowy jest tak silnym przeciwutleniaczem, że w powiązaniu z takimi substancjami wspomagającymi pracę wątroby jak sylimaryna i selen uratował wiele osób cierpiących na zapalenie wątroby przed koniecznością przeszczepu."

 Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, nigdy nie mogą zastąpić opinii pracownika służby zdrowia.

Moje kanały YouTube: JULIA YouTubeJULtube i naZDROWIE
Zapraszam na moją stronę FacebookInstagram i Twitter

source:
http://agnieszkamaciag.pl/ostropest-plamisty-leczniczy-cud-natury/
http://leczeniepro.pl/oczyszczanie-watroby-regeneracja/#ziolanawatrobe
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/karczochy-nie-tylko-na-odchudzanie-wlasciwosci-odzywcze-i-lecznicze-ka_41652.html
http://pl.herbs2000.com/ziola/glistnik.htm
http://pl.herbs2000.com/ziola/bylica_boze_drzewko.htm
http://pl.herbs2000.com/ziola/krwawnik_p.htm
http://www.naturalneoczyszczanie.pl/2012/01/krwawnik-cenne-ziolo/
SHARE:

2 komentarze

  1. Bardzo interesujące zestawienie. Nie słyszałam o wszystkich tych składnikach. Zaciekawił mnie głównie ostropest plamisty.

    OdpowiedzUsuń
  2. To juz wiem dlaczego mam zapisane cla. Ja kupilam w mojej aptece raphasetin plus smiesznie tani a sklad super.karchor osteoplast rzodkiew czarna mieta piepszowa. Moja terapia 100% przeklada sie na Twoejgo bloga. Zapisana przez lekarza a tu mam wyjasnione czesto zagaladam 😉😉polecam innym jak sie pytaja o cos czemu tak a nie inneczej robie. Mama mowi ze minelam sie z powolaniem.

    OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig