miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

Jak zdrowo PRZYTYĆ na diecie wegańskiej?

Ostatnio dostałam pytanie od jednego z moich widzów, Mariusza, który prosił o rady jak zdrowo przytyć.


Dzisiaj podzielę się z Wami tym co działa na mnie.

1. zdrowe tłuszcze
Bardzo ważne jest by w diecie znalazło się kilka dobrej jakości produktów z dużą zawartością tłuszczy. Jak np. awokado czy kokos. Takie tłuszcze są w szczególności niezbędne dla odpowiedniej pracy hormonów, ale także całego organizmu - również mózgu. Nie zapomnijcie dodawać olej kokosowy do ryżu - nie dość, że poprawia smak dania to dodatkowo usprawnia metabolizm i ułatwia trawienie.

2. nasiona konopi i chia
Kolejną niezwykle ważną rzeczą jest białko. Jeśli chcecie przytyć i zbudować trochę zdrowej masy mięśniowej to nie zapomnijcie o białku. Tutaj polecam bogate nie tylko w białko, kwasy omega 3, błonnik, ale także w magnez nasiona konopi i nasiona chia.

3. węglowodany
Nie można również zapomnieć o ryżu, komosie ryżowej, owsiance i ziemniakach. Są to produkty bezglutenowe, więc pozwolą nam szybko, ale też bez niepożądanych reakcji przytyć. Osoby z chorobami autoimmunologicznymi jeśli nie czują się dobrze po zbożach mogą zastąpić je ziemniakami lub komosą ryżową. Do ryżu polecam zawsze dodać trochę oleju kokosowego, tak jak pisałam wcześniej.

4. zdrowe słodycze
Zdrowe słodycze, które możemy sami w domu przygotować. Tutaj kilka zdrowych przepisów, które dla Was przygotowałam. Polecam również jedzenie namoczonych wcześniej orzechów, które mają sporo kalorii, ale także dużo niezbędnych minerałów. W tym filmiku mówiłam o moich ulubionych orzechach i o ich wartościach odżywczych.


Moje kanały YouTube: JULIA YouTubeJULtube i naZDROWIE
Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram i Twitter
Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, nigdy nie mogą zastąpić opinii pracownika służby zdrowia.
SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig