28.10.2016

POMOCY! Odrastają mi włosy po DEPILACJI LASEROWEJ - Co robić?

Dostałam ostatnio wiadomość od jednej z moich widzek/czytelniczek. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że problem może dotyczyć też innych osób, postanowiłam poruszyć ten temat na blogu. Opiszę co może powodować odrastanie włosów po pełnej serii zabiegów depilacji laserowej i jakich efektów się spodziewać.Jakie mogą być najlepsze efekty depilacji laserowej?


Jak wyglądają włosy, które Ci odrastają? Czy identycznie tak samo jak przed pierwszym zabiegiem - tak samo grube, tak samo ciemne? Laser jest w stanie usunąć do 90% włosów, czyli te 10% może odrosnąć. W moim przypadku odrosły tylko jaśniutkie i cienkie włoski, których nie czuję potrzeby golić, bo w porównaniu do ciemnych i grubych, które miałam to te są dla mnie niewidoczne.Podejrzewam, że mam PCOS - zespół policystycznych jajników


Jeśli jednak odrastają w takiej samej postaci i masz problemy hormonalne to trzeba będzie uregulować hormony i pozbyć się tego problemu, ponieważ zabiegi nie dadzą pożądanego efektu.Pod pachami wykonałam już 7 zabiegów, a ostatni 2 miesiące temu, ale zauważyłam, że włosy nadal odrastają


Po takiej ilości zabiegów powinny być już widoczne efekty. Jeśli włos jest jasny i cienki, a skóra ciemna, to efekty mogą nie być aż tak spektakularne jak w przypadku jasnej karnacji i ciemnych włosów. Jednak chociaż minimalne efekty powinny być. Standardowa kuracja to 6 zabiegów.


Byłam u endokrynologa, który stwierdził, że "taka jest moja uroda"


Usłyszałam dokładnie te same słowa na kilku wizytach u różnych lekarzy i mam wrażenie, że tego się ich uczy jako automatycznej odpowiedzi gdy nie chcą lub nie mogą zbadać dokładniej problemu. Lekarz to też człowiek, wolałabym, żeby przyznał się, że nie ma wystarczającej wiedzy na ten temat niż mówił, że mój problem jest niewyleczalny.

Niektórzy lekarze użyją tych słów w nadmiarze, bo wizyta trwa 5-15 minut i nie ma się czasu na dokładniejsze przyjrzenie się pacjentowi i zadaniu mu więcej niż jednego pytania.
Genetyka może nas obdarzyć ciemnymi i grubymi włosami, ale raczej nie rozregulowanymi hormonami. Na to składa się kilka czynników, ale najczęściej jest to dieta, styl życia i środowisko.


Co zrobić jeśli wydało się pieniądze na zabiegi depilacji laserowej, a efektów brak?


W takim wypadku najlepiej byłoby poznać przyczynę problemu. Najczęściej są to problemy hormonalne, wtedy hormony należy wyregulować i dopiero po tym zrobić serię zabiegów.

Jeśli właścicielowi salonu zależy na dobrej renomie i zadowolonych klientach to jest szansa, że zgodzi się dać zniżkę jeśli zrobiłaś już u niego tyle zabiegów - byłaś sumienna, zjawiałaś się regularnie i zależało Tobie na wynikach. Spróbuj, nic nie tracisz, a możesz zyskać :)Moje kanały YouTube: Julia Caban kanał YouTubeJULtube i naZDROWIE
Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram i Twitter

SHARE:

2 komentarze

  1. To niestety jest mój problem :( robiłam wiele zabiegów, a włosy dalej odrastają.. ale szukam przyczyny problemu- wydaję mi się że trafiłam na dobrą enodkrynolog- o wszystko wypytała i tłumaczyła, dostałam skierowanie na różnego rodzaju badania, właśnie by znaleźć przyczynę . Mam nadzieję że uda mi się to unormować i kiedyś pozbedę się włosów na zawsze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Eh za niecały miesiąc idę na pierwszą sesje laserem. Strach wielki, bo od dziecka walczę z nadmiernym owłosieniem, włoski na brodzie niczym ogier :D No i ponoć "taka moja uroda", byłam wiele razy u jednej z najlepszych ginekolog endokrynolog, badania pod względem hormonalnym ok i tyle. Teraz męczę się z maszynką do golenia :D

    Ale swoją drogą, do włosów nauczyłam się podchodzić z rezerwą i po prostu non stop wyrywać. W sumie to, gdyby nie to ,że od wielu lat mam krosty od wrastających włosów, to może i nawet nie poszłabym na laser. No nic, teraz tylko trzymać kciuki ;) (się rozpisałam, owłosienie to dla mnie temat rzeka:D)

    OdpowiedzUsuń

© Julia Caban | Blogger Template Created by pipdig