miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

Jak przeżyć rozstanie? Jak dzięki samotności poprawić komfort swojego życia?

Większość z nas bardzo ciężko przeżywa rozstanie. Nie niektórych jest to często spore zaskoczenie, nie mogą odnaleźć się w "nowym" życiu, bez tak ważnej osoby, która była jeszcze niedawno naszym najlepszym przyjacielem. Jednak rozstanie nie musi być tylko czymś negatywnym. Udowodnię Wam, że rozstanie może być czymś co zmieni na lepsze Wasze życie, tylko i wyłącznie gdy faktycznie będziecie tego chcieli i zmienicie swoje nastawienie.


Luty 2017: "Wpis ten napisałam 3 lata temu i z jakichś względów nie opublikowałam go wtedy. Sama wtedy przeżywałam rozstanie po kilkuletnim związku i nie było mi łatwo. To co napisałam jest jak najbardziej aktualne, dlatego postanowiłam w końcu opublikować ten post. Mam nadzieję, że komuś doda on nadziei :)"


Rozstanie powinno nas motywować do stania się lepszym człowiekiem.

Jeśli w trakcie związku nie miałeś/aś czasu na rozwijanie swoich zainteresowań to był ogromny błąd i możliwe, że też po części przyczyna rozstania. Jeśli dla miłości zrezygnowałeś/aś lub ograniczyłeś/aś kontakty z przyjaciółmi to kolejna pomyłka. Twój partner

Poszerz swoją wiedzę na temat komunikacji w związku. Często jest to problemem. Skutkiem są kłótnie, które niszczą związek. Kłótni za wszelką cenę powinno się unikać, wszelkie różnice zdań powinno się rozwiązywać na spokojnie przez rozmowę, gdzie obie strony wykazują ogromny do siebie szacunek. Jest mnóstwo książek i artykułów w internecie, które pomagają rozwijać komunikatywność. Tego trzeba się nauczyć, to nie jest coś z czym się rodzimy - umiejętności trzeba ulepszać przez całe życie.

Skup się na kształtowaniu swojego życia. Często jedną z przyczyn rozstania jest to, że gdy czujemy się nieszczęśliwi obwiniamy za to partnera życiowego, a za to czy jesteśmy szczęśliwi odpowiadamy tylko i wyłącznie my sami. Gdy partner nie wytrzymuje tego ciężaru jakim go obciążamy to odchodzi. Nikt nie chce być w związku z osobą, która nie ma celu życiowego, jest leniwa lub negatywna. Taka osoba nie jest w stanie być szczęśliwa i emanuje tą negatywną energią. Jeśli sam ze sobą nie czujesz się szczęśliwy i myślisz, że dzięki związkowi Twoje życie się w końcu magicznie zmieni to się mylisz, bo związek nie polega na braniu, a na dawaniu.

Znajdź nowe zainteresowania i ustal życiowe cele. Dzięki temu zaczniesz skupiać się na rzeczach, które sprawią, że będziesz czuć się szczęśliwszy, poznasz nowych ludzi i może nową miłość?

Popraw swoje zdrowie i kondycję fizyczną. To sprawi, że poczujesz się pewniej. To przyciągnie ludzi, bo kto nie lubi być w towarzystwie pewnych siebie (ale nie zarozumiałych!), uśmiechniętych i szczęśliwych osób? :)

Przede wszystkim rób to dla siebie, rozwijaj swoją wiedzę, staraj się być jak najlepszą wersją siebie. To "skutkiem ubocznym" będzie poznanie nowych ludzi i nowej miłości. Będąc szczęśliwym człowiekiem będziesz w stanie stworzyć nowy i lepszy związek niż poprzedni, bo nie będziesz już popełniać tych samych błędów.


Moje kanały YouTube: JULIA YouTubeJULtube i naZDROWIE
Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram i Twitter


SHARE:

6 komentarzy

 1. Bardzo madrze napisalas, zgadzam sie w 100% :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 3 lata? :) A w lutym 2015 wstawiałaś wpis o kilku latach związku na odległość z poprzednim chłopakiem? :) Przyznam się szczerze, że ja nie wiem, jakbym sobie poradziła po rozstaniu, jestem raczej chwiejną psychicznie osobą i na pewno byłoby mi bardzo ciężko, zwłaszcza po wielu latach razem. Ale niekiedy trzeba się rozstać i wiele osób sobie świetnie z tym radzi. :) Więc i Tobie gratuluję! :*
  Buziaki, Karolina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Karolino :) Rozstałam się z poprzednim chłopakiem w połowie 2014 roku, później po kilku miesiącach probowaliśmy ratować związek i wróciliśmy do siebie na krótki okres. Jednak ten powrót do byłego tylko mnie dodatkowo uświadomił, dlaczego w ogóle się rozstaliśmy... :(

   Usuń
 3. fajnie, że zdecydowałaś się opublikować ten wpis, na pewno niejednej osobie pomoże:) Jestem już kilka miesięcy po rozstaniu i nadal chwilami nie jest łatwo, jednak pamiętam, że wszystko w życiu jest lekcją, wszystko jest po coś, przypadków nie ma. Tak musiało się stać i trzeba wyciągnąć wnioski. Takie doświadczenia mają nas zaprowadzić ku lepszemu i o tym trzeba pamiętać. Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie kochana! Będzie tylko lepiej :) <3 Trzymaj się :*

   Usuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig