miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

Jak najtaniej płacić za zakupy w USA? Moje triki, by zaoszczędzić sporo pieniędzy!

Jak najlepiej i najtaniej płacić za zakupy w USA w sklepach internetowych i stacjonarnych? Moje triki, by zaoszczędzić sporo pieniędzy!W poniższym wpisie będę wymieniała różne marki i strony internetowe - to NIE jest wpis sponsorowany! Dzielę się wyłącznie moimi przemyśleniami i doświadczeniami oraz polecam tylko to co faktycznie się u mnie sprawdza :)


Załóż kartę dolarową


Zazwyczaj płacę za zakupy używając karty dolarowej polskiego banku WBK. Jest to nie tylko bezpieczniejsza opcja niż noszenie gotówki przy sobie, ale także ekonomiczniejsza, bo nie płacimy za przewalutowanie. Płacę za tę kartę $10 za rok, bez żadnych opłat miesięcznych (jeśli będziemy trzymać na karcie min. $20), a wypłaty z bankomatów kosztują $2.5. Jednak nawet po kilku latach używania karty nadal płacę wszędzie kartą (stacjonarnie i przez internet) i nie musiałam ponosić tej opłaty. Wiem, że inne banki też mają takie karty w swojej ofercie, więc może uda Wam się otworzyć konto dolarowe w banku, w którym macie już konto.
Jeśli chcecie założyć konto dolarowe w WBK i otrzymać za darmo 50 zł (również otrzymuję $ za polecenie, więc oboje zyskujemy :) to możecie użyć mojego kodu 1011735405 na stronie [link].


Oszczędzaj na konwertowaniu pieniędzy


Płacąc kartą dolarową nie płacimy za przewalutowanie pieniędzy po stawce banku, a dodatkowo możemy przewalutować pieniądze po najlepszym przeliczniku - kantory internetowe mają o wiele niższą marżę niż zwykłe kantory. Zawsze używam kantoru Internetowy Kantor, przetestowałam już wiele kantorów, jak np. Cinkciarz czy Walutomat, ale najwygodniej i najszybciej zamieniam złotówki na dolary na InternetowyKantor.pl.


Otrzymuj zwrot wydatków za każdym razem gdy robisz zakupy
Jeśli robicie zakupy przez internet w amerykańskich sklepach (np. Amazon, eBay, Sephora, Nordstrom, HP, Nike, Forever 21, Victoria's Secret itp.) to przy każdych zakupach możecie otrzymać zwrot gotówki - wystarczy, że zarejestrujecie się w serwisie cashback - Ebates i możecie dostać każdorazowo - np. 5-10% - jeśli kupujecie coś za np. $400 to 10% będzie już $40 = 152 zł.


Używaj kuponów i kodów rabatowych


Osobiście uwielbiam strony z kuponami, bo niemal przy każdych zakupach przez internet oszczędzam co najmniej kilka, czasami nawet kilkadziesiąt dolarów! Przez to zdecydowanie wolę kupować przez internet niż stacjonarnie.
Strony, z których zazwyczaj korzystam:
retailmenot
coupons.target.com


Kupuj karty podarunkowe


Dużo osób dostaje karty podarunkowe w prezencie, często do sklepów, w których w ogóle nie robią zakupów, a później nie mają co zrobić z takimi nietrafionymi prezentami. Wtedy sprzedają je w okazyjnych cenach na Allegro czy eBay lub innych serwisach sprzedających karty podarunkowe. Regularnie sprawdzam nowe oferty sprzedaży kart podarunkowych do moich ulubionych sklepów i gdy widzę coś ciekawego to kupuję. Często nawet o 50% taniej! Jeśli kupię kartę podarunkową wartą 200 zł za 150 zł, to przy kolejnych zakupach oszczędzam 50 zł!


Założ kartę kredytową


Karta kredytowa nie jest dla każdego! Dlatego lepiej dobrze się zastanowić przed jej założeniem, bo jeśli nie jesteśmy w stanie kontrować naszych wydatków to zamiast oszczędzać pieniądze będziemy je tracić. Jeśli jednak będziemy ją regularnie spłacać to nie tylko ułatwi to nam wzięcie kredytu w przyszłości (dobra ocena kredytowa), ale także pomoże zaoszczędzić pieniądze.
Praktycznie każdy bank oferuje karty kredytowe, które dają Ci cashback, czyli zwrot wydatków. Jeśli wydajemy określoną sumę pieniędzy w miesiącu to unikamy płacenia kosztów związanych z korzystaniem z karty. Kolejny duży atut to możliwość płacenia kartą w zagranicznych sklepach czy na lotniskach. Zdarzyło mi się raz, że musiałam zapłacić dodatkowo za bagaż na lotnisku w euro i nie przejeli mojej karty debetowej, gdybym nie miała przy sobie kredytowej to nie mogłam wziąć ze sobą bagażu...


Macie do zaproponowania jeszcze jakieś dodatkowe triki? Koniecznie wypiszcie je w komentarzach :)


Moje kanały YouTube: JULIA YouTubeJULtube i naZDROWIE
Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram i Twitter

SHARE:

3 komentarze

  1. Kody rabatowe to chyba narodowe dobro tego kraju. W sumie co się dziwić bo nawet po przewalutowaniu mamy czasem drożej niż inny i to jest niesprawiedliwe. Jedynie co to rodzime sklepy i kody, ostatnio kupowałam tutaj. Też działałam na kodach. Co do oszczędzania i cashback to fajna opcja. Pomyślę o tym!

    OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig