miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

PALMA SABAŁOWA na WYPADANIE WŁOSÓW i TRĄDZIK hormonalny - porównanie najlepszych preparatów!

Preparaty z PALMĄ SABAŁOWĄ na WYPADANIE WŁOSÓW/ŁYSIENIE androgenowe i TRĄDZIK hormonalny
Jedna z moich czytelniczek poprosiła mnie o więcej informacji na temat Palmy Sabałowej, więc postanowiłam przygotować dla Was taki artykuł. Palma sabałowa może bardzo pomóc przy łysieniu androgenowym, wypadaniu włosów i trądziku hormonalnym!Na co zwracać uwagę przy zakupie Palmy Sabałowej?


Należy zwracać uwagę na wyciąg (ekstrakt) z palmy sabałowej (palmy karłowatej) - im więcej tym lepsze działanie. Niestety nie wszyscy producenci podają dokładne dane i sama informacja "palma sabałowa - xxx mg" dużo nam nie daje… Zwróćcie również uwagę na zawartość wyciągu w ilości tabletek!


Palma sabałowa, a bezpieczeństwo przy stosowaniu u kobiet


Istnieje potencjalne zagrożenie, ale u osób z alergią na palmę sabałową. U niektórych osób, które biorą te zioła, mogą wystąpić problemy z oddychaniem, a także bóle głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty. Przy wystąpieniu któregokolwiek z tych objawów, należy natychmiast przerwać stosowanie ziół i zasięgnąć pomocy lekarskiej.

Palma Sabałowa, a estrogeny i androgeny


Palma Sabałowa może zmniejszyć liczbę receptorów estrogenowych i androgenowych. To może zmniejszyć skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych i zwiększyć ryzyko nieplanowanej ciąży.

Beta-sitosterol jest naturalnym blokerem receptorów alfa-adrenergicznych. Zapobiega zdegradowanej formie testosteronu o nazwie dihydrotestosteron gromadzeniu się w tkance gruczołu krokowego, która mogłaby spowodować nadmierny wzrost komórek i stan zapalny. Steroidy roślinne w Saw Palmetto działają również na receptory progesteronu, to powoduje zmniejszenie poziomu estrogenów.

Poziom hormonów spada wraz z wiekiem, a liczba komórek tłuszczowych w organizmie wzrasta. Sprzyja temu wyższe stężenie środka o nazwie aromataza, enzymu, który przekształca testosteron w estrogeny. Leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego u mężczyzn i raka piersi u kobiet po menopauzie jest z użyciem grupy leków zwanych inhibitorami aromatazy. Według Jarosława Drsata, naukowca z Czech, właściwości blokowania enzymów aromatazy ma również Saw Palmetto.Przeciwskazania do stosowania Palmy Sabałowej


Ze względu na powyższe właściwości Saw Palmetto (palma sabałowa) nie powinny stosować kobiety w ciąży, podczas karmienia, a także jeśli w przeszłości miały nowotwory związane z hormonami lub były poddawane hormonalnej terapii zastępczej. Saw Palmetto może wchodzić w interakcje z innymi lekami, w tym z lekami przeciwzapalnymi, lekami na nadciśnienie, pigułkami antykoncepcyjnymi i antybiotykami. Skontaktuj się z lekarzem przed użyciem tego zioła jeśli spłeniasz któryś z powyższych warunków.


W jakich schorzeniach Palma Sabałowa może pomóc?Palma Sabałowa przy PCOS


Kobiety z PCOS zazwyczaj mają wysoki poziom androgenów lub wysoki poziom estrogenów i niski poziom progesteronu, steroidowego hormonu mającego wpływ na cylk menstruacyjny i ciążę. Palma Sabałowa może zredukować symptomy PCOS związane z rozregulowaniem hormonów, takie jak np. hirsutyzm, trądzik, wypadanie włosów, bezpłodność i nieregularne miesiączki. 

Palma Sabałowa, a hirsutyzm

Hirsutyzm to nadmierne owłosienie typu męskiego u kobiet, czyli owłosienie na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu, okolicy sromu.
Gdy testosteron przekształca się pod wpływem 5-alfa reduktozy to powoduje pogorszenie się objawów hirsutyzmu. Palma Sabałowa wiąże się z 5-alfa reduktozą jeszcze przed tym jak przemieni tesostero, dzięki czemu niweluje problem.


Palma Sabałowa, a trądzik hormonalny


Rozregulowanie hormonalne może powodować trądzik hormonalny. W szczególności nadmiar androgenów. To powoduje zwiększone wydzielanie sebum, zatykanie się przez to porów i powoduje trądzik.
Palma Sabałowa blokuje przemianę testosteronu do DHT, a to skutkuje redukcją powstawania trądziku.


Palma Sabałowa powiększa naturalnie piersi?


Palma sabałowa może zwiększyć poziom estrogenu, który naturalnie wspomaga powiększanie się piersi. Dodatkowo może zwiększać produkcję prolaktyny, który wspiera produkcję mleka. Jednak ze względu na brak badań na kobietach ciężarnych, nie zaleca sie stosowania palmy sabałowej u kobiet w ciązy.


Palma Sabałowa, a wypadanie włosów


Nadmiar DHT powoduje miniutaryzację włosów i jest odpowiedzialny za wypadanie włosów.
Ponieważ palma sabałowa blokuje 5-alfa reduktozę, która pomaga w przemianie testosteronu do DHT to w ten sposób zapobiega wypadaniu włosów.


Palma Sabałowa niweluje stres


Stres może powodować rozregulowanie hormonów i inne schorzenia. Wiele osób, które stosowało to zioło zauważyło, że palma sabałowa powoduje u nich wzrost energii, lepszy nastrój i obniżony poziom stresu.


Palma Sabałowa, a menopauza


W czasie menopauzy poziom estrogenu i  progesteronu obniża się. Wiele zielarzy zauważyło, że palma sabałowa może zapobiegać zanikowi tkanek pochwy i macicy.


Palma Sabałowa wspomaga regularny cykl menstruacyjny


Wiele kobiet zauważyło, że przy stosowaniu palmy sabałowej ich cykl menstruacyjny się wyregulował, a objawy PMS zostały zniwelowane.

Now Foods, Saw Palmetto Berries, 550 mg, 250 kapsułek ($14.01/51 zł)Skład
1 kapsułka zawiera 550 mg palmy sabałowej (a ile wyciągu?), żelatynę (kapsułka), krzemionkę i stearynian magnezu.
Dostępność
Tutaj (250 kapsułek)Olimp Prostatan, kapsułki, 60 szt. (21,79 zł)


"Prostatan to suplement diety zawierający kompozycję ekstraktów roślinnych (palmy sabałowej, pestek dyni, oraz pokrzywy), wzbogaconą likopenem oraz cynkiem w postaci chelatu aminokwasowego Albion®.

Badania naukowe udowodniły, że:
palma sabałowa – uczestniczy w utrzymaniu prawidłowych funkcji układu moczowego u mężczyzn;
pestki dyni oraz pokrzywa – przyczyniają się do utrzymania prawidłowych funkcji prostaty;
cynk – wspomaga utrzymanie właściwego poziomu testosteronu we krwi.
Ogromną zaletą produktu jest fakt, że wszystkie ekstrakty roślinne zawarte w preparacie są standaryzowane - czyli mają ściśle określoną ilość substancji czynnej, która ma odpowiednie działanie fizjologiczne.

Suplement uzupełniono w  cynk w najbardziej biodostępnej postaci – w formie chelatu aminokwasowego Albion®.
Chelatowanie minerałów to proces wiązania pierwiastków metalicznych przez słabe kwasy organiczne, aminokwasy. Ten niezwykle istotny proces umożliwia dobre wchłanianie pierwiastków z przewodu pokarmowego oraz ich dystrybucje do przebiegających z ich udziałem procesów życiowych. W tej formie biopierwiastki pozostają też całkowicie bezpieczne w dawkowaniu, gdyż ewentualny ich nadmiar w postaci chelatu łatwo opuszcza organizm.
Chelat aminokwasowy Albion® gwarantuje wysoką wchłanialność i biodostępność - to najwyższa światowa jakość. "

Skład (1 kapsułka)
Ekstrakt palmy sabałowej (45%) 160 mg, Ekstrakt pestek dyni (5:1) 100 mg, Ekstrakt pokrzywy zwyczajnej 100 mg, Likopen  0.5 mg, Cynk  5 mg

"Likopen to jeden z najsilniejszych antyutleniaczy. Bardzo korzystnie wpływa na stan zdrowia. Zaobserwowano korzystny wpływ spożycia likopenu na kondycję skóry. Związek ten opóźnia jej proces starzenia się.

Najnowsze badania wykazały, że olej z pestek dyni zapobiega łysieniu. Blokuje DHT (5α-Dihydrotestosteron), który jest odpowiedzialny za wypadanie włosów.

Cynk jest niezbędny do produkcji keratyny, głównego składnika włosów. Reguluje też pracę gruczołów łojowych w skórze. Niedobór cynku może spowodować, oprócz wielu innych objawów klinicznych, hiperkeratozę skóry oraz wypadanie włosów.

W badaniach laboratoryjnych pokrzywa została porównana do finasterydu, leku powszechnie przepisywanego na wypadanie włosów, który hamuje przemianę enzym 5-alfa-reduktazy do DHT.
Liście pokrzywy zawierają kwasy organiczne, witaminy C, K, B i kwas pantotenowy, flawonoidy, garbnik i liczne sole mineralne. Wywar z wysuszonych liści pokrzywy ma bardzo dobre działanie na skórę głowy i włosy."
Prostenal, kapsułki, 50 szt (28,69 zł) 

Prostenal Perfect, kapsułki, 60 szt (44 zł)
"Badania naukowe ujawniły w ostatnim czasie rolę dihydrotestosteronu (DHT) w procesie wypadania włosów. DHT jest formą testosteronu, który w normalnych warunkach krąży w organizmie zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Palma Sabałowa jest wyciągiem z owoców Serenoa rapens krzewu który jest bogaty w kwasy tłuszczowe i fitosterole. Składniki te wiążą się z enzymem 5-alfa-reduktazy i zapobiegają przemianie do DHT. Fitosterole w palmie sabałowej wiążą się z receptorami androgenów w twoich mieszkach włosowych, co zapobiega DHT powodującego miniaturyzację włosów."

Skład Prostenalu Perfect
Saw Palmetto, wyciąg 160,0 mg (kwasy tłuszczowe 85-95% mg, sterole 0,2-0,4%, ekwiw.min.1600 mg), korzeń pokrzywy, wyciąg 10:1 120,0 mg (ekwiw. 1200 mg), likopen 3,0 mg.

Skład Prostenalu
1 kapsułka zawiera:
Saw palmetto - 300,0 mg (wyciąg - 30,0 mg), Olej z nasion dyni - 300,0 mg, Likopen - 500,0 mcg, Korzeń pokrzywy - 250,0 mg, Mącznica lekarska - 50,0 mg.Sterko, kapsułki elastyczne, 320 mg, 30 szt - 30,89 zł
Skład
1 kapsułka zawiera 320 mg ekstraktu gęstego z owoców palmy karłowatej (9-11:1; etanol 96%),
oraz substancje pomocnicze: żelatyna sukcynylowana wieprzowa, glicerol 85%, tytanu dwutlenek, chlorofilowy kompleks miedziowy.
Ekstrahent: etanol 96% (v/v).Doctor's Best, Best Saw Palmetto, Standardized Extract, 320 mg, 60 kapsułek ($8.56/31 zł) lub 180 kapsułek ($21.88/80 zł)

Skład
1 kapsułka zawiera 320 mg ekstraktu z palmy sabałowej, żelatynę (kapsułka) i glicerynę.
Dostępność
Tutaj (60 kapsułek) i tutaj (180 kapsułek)Jarrow Formulas, Saw Palmetto, 120 kapsułek ($15.57/56 zł)Skład
1 kapsułka zawiera 160 mg ekstraktu z palmy sabałowej, fitosterole (50 mg), olej z pestek dyni, gamma tokoferol, żelatynę (kapsułka), glicerynę, wodę i proszek annatto.
Dostępność
Tutaj (120 kapsułek)
Nature's Way, Saw Palmetto Berries, 585 mg, 180 kapsułekSkład
1 kapsułka zawiera 585 mg palmy sabałowej (a ile wyciągu?), żelatynę (kapsułka), krzemionkę i stearynian magnezu.
Dostępność
Tutaj (180 kapsułek)Podsumowanie:
Pod względem ceny, składu i jakości wygrywa Now Foods, który zawiera ok. 240 mg wyciągu z Saw Palmetto, później jest Prostatan, który zawiera 160 mg wyciągu + inne, pomocne składniki. Sterko ma dużą ilość wyciągu, nie ma w składzie innych pomocnych składników, a do tego jest drogi. Najgorzej pod względem ceny i składu wypada Prostenal i Prostenal Perfect.

Jeśli nie czytaliście jeszcze SUPLEMENTY i ZIOŁA na WYPADANIE WŁOSÓW/ŁYSIENIE i TRĄDZIK hormonalny, różowaty (po odstawieniu antykoncepcji) to zapraszam - cała lista suplementów i ziół, które leczą wypadanie włosów/łysienie i trądzik hormonalny.Zakupy na iHerb
Instrukcja tutaj -  Jak zamawiać z iHerb.com? Poradnik + jak zaoszczędzić i płacić zwykłą kartą lub przez PayPal?.


Moje kanały YouTube: JULIA YouTubeJULtube i naZDROWIE
Zapraszam na moją stronę Instagram i Twitter

Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, nigdy nie mogą zastąpić opinii pracownika służby zdrowia.

source:
http://www.olimp-labs.com/44,159,13,215/Produkty/Palma-sabalowa/PROSTATAN.html
http://www.atrahair.pl/hairomega-dht-blocker-p-19.html
http://www.doz.pl/apteka/p7775-Prostenal_kapsulki_50_szt
http://www.doz.pl/apteka/p7772-Prostenal_Perfect_kapsulki_30_szt
http://www.ehow.com/about_5485915_should-women-not-saw-palmetto.html
http://umm.edu/health/medical/altmed/herb/saw-palmetto
http://www.livestrong.com/article/543983-saw-palmetto-estrogen/
zdjęcia:
http://www.kulturystyka.sklep.pl/catalog/gfx/D/1754_86881.png
http://merlin.pl/Prostenal-Perfect-30-kaps_Walmark,images_zdjecia,31,8595165280951_6.jpg
http://www.mj-krasazdravi.cz/fotky3860/fotos/_vyr_7681Prostenal_PC_60_efsa.jpg
http://www.aptekagemini.pl/product/image/30937/1399875890apteka_internetowa_gemini_sterko_60_kapsu-ek.jpg
SHARE:

36 komentarzy

 1. Julia, jak myslisz, czy można by bylo uzywac tych tabletek w formie wcierki? Bo tak sobie mysle, ze mozna wysypac ten proszek, ktory znajduje sie w kapsulkach i wymieszac go z woda, olejem lub hydrolantem i taka miksture nakladac na skalp. Napisz prosze, co o tym sadzisz :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, pewnie, że tak! sama nawet nad tym myślałam, ale przyznam, że ten preparat był dosyć drogi i żal mi było ;) Polecam jednak rozmieszać palmę z olejkiem lnianym lub lepiej - z czarnuszki (oczywiście nierafninowanym) i olejek z rozmarynu - taki miks świetnie zadziała na czuprynę :) może jak zakupię palmę z iherb (bo taniej) to wtedy pobawię się w robienie wcierek :) daj znać jak się u Ciebie sprawdzi :*

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź :-) Mam nadzieję, że na allegro znajdę tę palmę i zacznę bawić się w jej wcieranie :-) Trzymaj się ciepło!

   Usuń
 2. Czy myślisz, że bezpiecznie byłoby zażywać palmę i Dong Quai w tym samym czasie? pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zaczęłam stosować dong quai jak już odstawiłam palmę, więc ciężko mi doradzić - najlepiej spytać się zielarza

   Usuń
  2. Dziękuję, nie wiem gdzie zielarza szukać w Uk, ale spróbuję najpierw jedno i zobaczę czy pomoże :)

   Usuń
  3. Przy trądziku spowodowanym nadmiarem androgenów dong quai może bardzo pogorszyć cerę,ma działanie przeciwne do palmy.

   Usuń
 3. Polecam watek o androgenym wypadaniu wlosow na Wizazu. Znajdziecie tam wieloletni brainstorming wielu mlodych kobiet ( w tym moj ) , gdzie roztrzasany jest kazdy mozliwy specyfik, kazde ziolo, kazdy hormon. Gdyby palma sabalowa byla cudotworczym specyfikiem, forum nie musialoby juz istniec. Wspomniana tutaj kwestia blokowania aromatazy jest niestety kluczowa. Z duzym prawdopodobientswiem ostatecznie mozna sobie zrobic jeszcze wiecej szkodzy niz pozytku pozbawiajac sie sporej ilosci estrogenow, zwazywszy, ze bardzo czesto przy androgenowym wypadaniu nie mamy ich zbyt wele juz w momencie wyjsciowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma produktu idealnego, ale jednak wielu osobom palma pomogła i pomaga

   Usuń
 4. Julia, mnie strasznie przerzadziły się włosy, lekarz juz z rok temu powiedział mi ze to łysienie andrgenowe, jestem załamana stosowałam różne leki i dał mi nawet do wcierania Clarelux 500, nic nie pomaga, chyba zaczne stosować to wszytsko co Ty i zaczne od tej Palmy Sabałowej. Moje włosy są tak okropne już, że od dluższego czasu nie nosze rozpuszczonych, tylko spinam bo nic z nimi nie da sie zrobic, mam tak mało włosów ze niedługo bede mogła je policzyć :( Aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie po palmie odrasta mnóstwo nowych włosów. Warto spróbować:)

   Usuń
 5. Porównując Now Foods, Saw Palmetto Berries i Olimp Prostatan który lepiej wybrać? I jeszcze jeżeli mogłabym wiedzieć, używając Prostatan stosowałaś 2 tabletki dziennie jak radzi ulotka czy jako kobieta zmniejszyłaś ilość do 1 tabletki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejszy jest skład i dawka - pogrubiłam te informacje w tekście. Najlepiej by ekstraktu/wyciągu z palmy było jak najwięcej, a innych substancji wypełniających najmniej :) W Now Foods wygląda na to, że jest wyciągu ok. 250 mg na tabletkę, więc o wiele więcej niż w Prostatanie.

   Usuń
  2. Julia a gdzie w now foods masz napisane ile jest wyciagu(napisalas pod tym suplemetem ze 550mg palmy a ile wyciagu na opakowaniu tez nie widze tej informacji...

   Usuń
 6. hej Julia.
  Podbijamy pytanie Sylwi.
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Julia a czy robiłaś kiedyś mezoterapię skóry głowy? Jeśli tak to czy były jakieś efekty?
   Pozdrawiam,
   Agata

   Usuń
  2. Tak, pisałam o tym tutaj: http://www.juliacaban.pl/search/label/osocze%20bogatop%C5%82ytkowe?&max-results=5 :)

   Usuń
 7. Julia a nie lepiej kupić owoce palmy sabałowej i zażywać ??

  OdpowiedzUsuń
 8. Julia ile tabletek dziennie palmy sabałowj zażywałaś?

  OdpowiedzUsuń
 9. a co jeżeli stosuje się metformax przy pcos i dodatkowo palme sabałową? ja przytyłam po takim zestawieniu.. Jak to możliwe?

  OdpowiedzUsuń
 10. jak dawkować palmę sabałową?

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam, czytam twoj blog i mam problem z lysieniem androgenowym. Androgeny wysokie, estrogeny i progestetyn w normie. Czytalam o palmie sabalowiej i w sumie juz ja zarzywam ale mam jedno pytanie. Czy palma sabalowa w moim przypadku obnizy moje prawidlowe estrogeny czy tylko nieprawidlowe androgeny? Czytamo tym bardzo duzo i juz sie pogubilam. z gory dziekuje za odpowiedz. Joasia

  OdpowiedzUsuń
 12. Hirsutyzm, nie hirsuizm. Nie ma czegoś takiego.

  OdpowiedzUsuń
 13. Tak czytam i czytam.... to palma sabalowa jest taka sama jak wierzbownica....
  Tez pisalam pod twoim postem o wierzbownicy. Mi wydluza cykl niesamowicie... i zastanawiam sie czy palma bedzie to samo mi robila????
  Mam tradzik a chcialabym sie go pozbyc. Troszke pomogl olej z ogorecznika....
  Chcialabym sprobowac z palma ale troche sie dygam bo mala ingerencja w hirmony a wszystko leci na leb.... co myslisz Julia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie palma skraca cykl, wierzbownica słabiej na mnie działała tzn nie widziałam efektów poza zmianą długości cyklu

   Usuń
  2. Mnie palma skraca cykl, wierzbownica słabiej na mnie działała tzn nie widziałam efektów poza zmianą długości cyklu

   Usuń
 14. A czy palma sabalowa dziala tak samo jak wierzbownica...
  Po wierzbownicy bardzo spoznia mi sie @
  Czy po palmie bylo by inaczej
  Mam tez problem z prolaktyna
  Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mieszałam różnych ziół, najlepiej byłoby poradzić się zielarza, bo weźmie pod uwagę wszystkie problemy i poradzi najlepszą kurację.

   Usuń
 15. A czy ktoś z was ma wiedzę, czy można stosować palmę przy mirenie?

  OdpowiedzUsuń
 16. No właśnie też się nad tym zastanawiam bo mam mirenę i nie wiem czy jak zacznę stosować palmę to czy jej skuteczność spadnie.

  OdpowiedzUsuń
 17. palma na pewno działa i można ją wcierać rozcieńczoną. Wierzbownica jest inna, a podobna. Ze znanych rzeczy wcieranie nafta naturalna kosmetyczna, szampon nizoral z apteki, kofeina-kawa, wrotycz, (pięciornik), (rozmaryn), skrzyp.

  OdpowiedzUsuń
 18. działa, brałam sterko, które z jakiegoś powodu jest teraz wycofane...

  OdpowiedzUsuń
 19. Cos mi zjadlo komentarz
  Prosze o informacje jak zarzywac tabletki z palma na androgenowe wypadanie wlosow.Jestem w okresie menopauzy i mam zakola i przerzedzone wlosy na skroniach i grzywce,nikt nie pisze nawet orientacyjnie ile i jakiej mocy maja byc tabletki.Moze pani podpowie?

  OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig