miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

NAJLEPSZE KOREKTORY - porównanie (pod oczy + tuszujące niedoskonałości)

Dzisiaj podzielę się z Wami moimi trzema ulubieńcami. Będzie to w formie testu i recenzji + swatche, czyli prezentacja kolorów na skórze. Te korektory sprawdzają się w 100% na mojej skłonnej do trądziku cerze i łatwo zapychanej przez składniki kosmetycznej skórze.


Od lewej - Mineral Fusion, Concealer Duo, Cool | Pixie Korektor Mineralny Pod Oczy Vanilia Cream | MAC Studio Finish Concealer sztyft korekcyjny odcień NC20 SPF 35


Porównanie kolorów i odcieni korektorów


Jeśli chodzi o korektor z MAC to już jakiś czas temu robiłam jego pełną recenzję wraz z porównaniem różnych kolorów NC20 i NW20 - recenzja dostępna tutaj: Mac Studio Finish Spf 35 Cover Up Concealer - Analiza Składu i Recenzja Mojego Ulubionego Od Lat Korektora! Porównanie Kolorów: NC20 i NW20

Kolory od lewej - Od lewej - Mineral Fusion (ten jaśniejszy odcień z opakowania), PixieMAC Studio Finish Concealer NW20

Nie zwracajcie uwagi na opaloną skórę moich dłoni - na mojej twarzy te korektory pięknie się stapiają z kolorytem mojej cery

Kolory od lewej - Od lewej - Mineral Fusion (ten ciemniejszy odcień, a zaraz obok, jako drugi, jaśniejszy odcień z opakowania), następnie Pixie, później MAC Studio Finish Concealer NW20

Kolory od lewej - Od lewej - Mineral Fusion (ten ciemniejszy odcień, a zaraz obok, jako drugi, jaśniejszy odcień z opakowania), następnie Pixie, później MAC Studio Finish Concealer NW20

Na dole zmieszany odcień jaśniejszy i ciemniejszy korektora Mineral Fusion w kolorze Cool - kolory można swobodnie mieszać i uzyskać kolor ciemniejszy lub jaśniejszy. 
Uważam to za ogromny plus, bo wiadomo, że w ciągu roku odcień naszej karnacji się nieco zmienia w zależności od pory roku.


Porównanie trwałości korektorów dla skóry z trądzikiem i przebarwieniami


Korektor MAC Studio Finish Concealer sztyft korekcyjny odcień NC20 SPF 35 i również Mineral Fusion, Concealer Duo, Cool wygrywają to porównanie. MAC ma bardziej tępą konsystencję, więc mam wrażenie, że jest nieco trwalszy i bardziej odporny na ścieranie.
Korektor z Pixie Korektor Mineralny Pod Oczy Vanilia Cream lubi się zbierać w załamaniach i łatwo się ściera, ale za to jego jasny odcień (jego odpowiednik to jaśniejszy odcień z palety Cool Mineral Fusion) pięknie rozświetla okolice oczu.


Porównanie krycia korektorów dla skóry trądzikowej

 MAC Studio Finish Concealer zdecydowanie wygrywa to porównanie. Na drugim miejscu jest Mineral Fusion jest najbardziej uniwersalnym korektorem - świetnie pielęgnuje okolice oczu i zakrywa cienie, można go rownież używać do zatuszowania niedoskonałości cery. Na trzecim Pixie Korektor Mineralny, który z przeznaczenia jest korektorem pod oczy, więc nie ma co wymagać od niego za dużo ;)
 

Porównanie przeznaczenia korektorów - pod oczy + tuszujące niedoskonałości

MAC średnio się sprawdza jako korektor pod oczy, o wiele lepiej sprawdza się jako korektor na niedoskonałości.
Mineral Fusion jest idealny pod oczy jak i dobrze się sprawdza przy tuszowaniu niewielkich przebarwień.
Pixie Korektor Mineralny nie nadaje się do tuszowania niedoskonałości, ale dobrze się sprawdza jako korektor pod oczy.


Porównanie składu korektorów dla skóry z niedoskonałościami/skłonnej do wyprysków

Korektory mineralne Mineral Fusion i Pixie oczywiście wygrywają to porównanie. Jednak korektor z MAC jak na drogeryjny produkt wcale nie ma aż tak złego składu i co ciekawe, moja trądzikowa i skłonna do zapychania skóra jest na niego odporna - ten korektor nie powoduje u mnie powstawania wyprysków.


Podsumowanie porównania najlepszych korektorów dla skóry trądzikowej

Każdy z tych korektorów ma swoje plusy i minusy, o których mieliście okazję już przeczytać powyżej. Jeśli chcecie mieć w kosmetyczce tylko jeden korektor uniwersalny - pod oczy i na wypryski/przebarwienia to polecam Wam Mineral Fusion.
Jeśli chcecie tańszy, nieco mniej kryjący, ale nadal dobry korektor pod oczy to polecam Pixie - nie sprawdzi się w zakrywaniu trądziku i przebarwień, ale ładnie rozświetli skórę. Trzeba będzie jednak pamiętać, by zawsze mieć go w torebce i robić poprawki makijażu w ciągu dnia, bo lubi się ścierać.
Na koniec niezawodny korektor z MAC Studio Finish Concealer - najlepiej kryjący i najbardziej trwały korektor, który pięknie zakryje trądzik i przebarwienia. Skład nie jest tak cudowny jak w przypadku korektora Mineral Fusion, Concealer Duo, Cool, ale za to mamy niesamowicie ogromną paletę kolorów do wyboru. Dodatkowo jest niesamowicie wydajny przez swoją tępą konsytencję nie potrzebujemy nakładać go dużo, więc starcza na lata.


Stosowaliście te korektory? Jakie macie odczucia? Polecajcie swoje ulubione korektory dla cer trądzikowych - może inni czytelnicy skorzystają z Waszych rad :)


Moje kanały YouTube: Julia Caban kanał YouTubeJULtube i naZDROWIE

SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig